Jastrzębski Węgiel powalczy z ZAKSĄ o Puchar Polski

26.01.2019 20:15 | 0 komentarzy | adi

Jastrzębski Węgiel wygrał w trzech setach z ONICO Warszawa w półfinale Pucharu Polski i jutro zmierzy się o trofeum z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Początek meczu był wyrównany i żadna z drużyn nie zdołała zbudować sobie przewagi. W pierwszym secie kluczowe okazały się zagrywki Dawida Konarskiego, po których Jastrzębski Węgiel prowadził 15:12. Warszawianie nie odpuszczali, ale nie zdołali odrobić trzypunktowej straty, chociaż w końcówce zbliżyli się na jedno "oczko".

Druga partia również była wyrównana - do momentu kontuzji Bartosza Kwolka. Wtedy to Jastrzębianie zdobyli kilka punktów przewagi (13:10, 19:15). Zespół ze stolicy zdołał jednak odrobić stratę i doprowadził do remisu po 23. Gracze Jastrzębskiego Węgla zachowali jednak zimną krew i to oni wygrali dwie kolejne akcje.

W trzecim secie emocji już nie było. Warszawianie opadli z sił i nie byli w stanie nawiązać walki z rozpędzonym rywalem, który wygrał do 14, a cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel jutro zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w finale Pucharu Polski. Pojedynek, który podobnie jak półfinały odbędzie się we Wrocławiu, rozpocznie się o 14:45.

ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 23:25, 14:25)