Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Pewne zwycięstwo JKH w Bytomiu

27.01.2019 19:06 | 0 komentarzy | adi

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali na wyjeździe z Węglokoksem Kraj Polonią Bytom 4:1.

Gospodarze już od dłuższego czasu mają problemy organizacyjne i do gry wystawili zaledwie trzy niepełne piątki. Jastrzębianie mieli przewagę i sporo sytuacji podbramkowych, ale szwankowała skuteczność. W pierwszej tercji udało się zdobyć tylko jednego gola, gdy po uderzeniu Tomasza Kulasa i rykoszecie krążek wpadł do siatki tuż obok bramkarza Polonii, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

W drugiej tercji bytomianie doprowadzili do wyrównania po strzale Macieja Rybaka podczas gry w przewadze. Remis utrzymał się zaledwie przez niespełna dwie minuty, bo Kraus przepuścił "gumę" między parkanami po próbie Dominika Pasia. Tuż przed przerwą prowadzenie gości podwyższył Tomas Kominek.

W ostatniej części jastrzębianie wciąż mieli sporą przewagę, ale długo nie potrafili udokumentować jej kolejnym trafieniem. Dopiero na siedem sekund przed końcem wynik - podczas gry 5 na 3 - ustalił Kamil Wróbel.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

0:1 - Tomasz Kulas (Patryk Matusik), 06:49

1:1 - Maciej Rybak (Maciej Anklewicz - Grigorij Stawisskij), 27:38 5/4

1:2 - Dominik Paś (Tomáš Komínek), 29:27

1:3 - Tomáš Komínek (Artiom Dubinin - Arkadiusz Kostek), 37:59

1:4 - Kamil Wróbel (Jakub Gimiński - Tomáš Komínek), 59:53 5/3