Pewne zwycięstwo wodzisławskiej Zorzy

02.02.2019 22:21 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnie popołudnie w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie 16. kolejki rozgrywek o mistrzostwo I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym gospodynie - MKS Zorza pokonały w trzech setach sąsiada w ligowej tabeli - MKS Imielin.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gości, który prowadził trzema punktami (1:4). Gospodynie po nerwowym początku wzięły się jednak do pracy i szybko doprowadziły do remisu po 8. Przez kilka kolejnych akcji wynik oscylował w okolicach remisu. Z czasem siatkarki Zorzy zdołały odskoczyć przeciwniczkom na pięć "oczek" (18:13). Miejscowe kontrolowały przebieg gry i zdołały dowieźć bezpieczne prowadzenie do końca partii, którą wygrały do 20.

Od początku drugiego seta minimalną przewagę miały gospodynie. Przyjezdne zdołały jednak doprowadzić do remisu po 8. W dalszej fazie partii imielinianki odskoczyły na trzy punkty (9:12). Kilkupunktowe prowadzenie MKS utrzymywał aż do końcowych fragmentów partii kiedy to prowadził 15:19. Gospodyniom udało się jednak dogonić przeciwniczki i po świetnej końcówce zwyciężyły one minimalnie do 23.

Trzecią odsłonę od prowadzenia 6:0 rozpoczęły wodzisławianki. W dalszej fazie seta podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki powiększyły swoją przewagę o kolejne trzy punkty (13:4), a wchodząc w końcowe fragmenty partii ich prowadzeni sięgnęło aż dwunastu "oczek" (20:8). Ostatecznie gospodynie zwyciężyły bardzo wysoko do 15, a w całym spotkaniu 3:0.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - MKS Imielin 3:0 (25:20, 25:23, 25:15)

Zorza: Babińska, Mika, Melska, Jagła, Bierza, Mularska oraz Szymańska (libero)

MKS: Arseniuk, Walas, Piotrowicz, Piecha, Olchawa, Strzelecka oraz Luftner (libero), Dobrowolska (libero)