Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

AT zwycięża na zakończenie fazy zasadniczej

02.02.2019 22:59 | 0 komentarzy | rafbl

W ostatnim spotkaniu w fazie zasadniczej rozgrywek V grupy II Ligi Siatkarzy Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla w trzech setach pokonała drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały.

Od początku spotkania przewagę mieli przyjezdni, którzy szybko wypracowali sobie dwupunktową przewagę (3:5). Z czasem ich przewaga wzrosła do czterech punktów (4:8), a w dalszej fazie seta dorzucili oni do niej kolejne dwa "oczka" (7:13). Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka kontrolowali boiskowe wydarzenia i w końcowej fazie seta prowadzili bezpiecznie czterema punktami (16:20). W końcówce młodzi siatkarze Jastrzębskiego Węgla powiększyli swoją przewagę i triumfowali ostatecznie do 18.

Druga partia była najbardziej wyrównaną w sobotnim meczu. Od samego jej początku wynik oscylował w okolicach remisu. Przez większość seta na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół, jednak żaden z nich nie potrafił osiągnąć przewagi większej niż jedno "oczko". Zbliżając się do końca tej odsłony goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie (17:19). W końcówce jastrzębianie odskoczyli na cztery punkty (20:24) i triumfowali ostatecznie do 21, obejmując prowadzenie w meczu 0:2.

Trzeci set przebiegał pod pełne dyktando gości. Szybko wypracowali sobie oni czteropunktową przewagę (2:6). W pełni kontrolujący boiskowe wydarzenia podopieczni trenera Kubiaka w dalszej fazie powiększyli swoje prowadzenie do siedmiu punktów (10:17). Bezradni gospodarzenie nie byli w stanie zniwelować poniesionych strat, a świetnie dysponowani tego dnia jastrzębianie raz po raz ich punktowali. AT wygrała bardzo wysoko do 15, a całe spotkanie 0:3. Trzy zdobyte w tym spotkaniu punkty pozwoliły młodym adeptom siatkówki uplasować się na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek na 5. miejscu w ligowej tabeli.

SMS PZPS Spała II - Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 21:25, 15:25)

SMS: Michalak, Sławiński, Czerwiński, Czyżyk, Dulski, Ciok oraz Foltynowicz (libero), Leszczyński, Durmaj, Trojański, Tataruch

AT: Błażej, Czyrniański, Turski, Roque de Oliveira, Czyżowski, Kraj oraz Citak (libero), Wołodźko (libero), Myszka, Rakowski