środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

UKS Krzanowice pewnie zwycięża w derbach [ZDJĘCIA]

02.02.2019 23:05 | 0 komentarzy | rafbl, kozz

Trzy sety wystarczyły siatkarkom UKS-u Krzanowice do pokonania w derbowym pojedynku z zajmującym ostatnie miejsce w ligowej tabeli UKS-em Jedynką Rybnik.

Sobotnie spotkanie od prowadzenia 2:0 rozpoczęły gospodynie, jednak rybniczanki zdołały doprowadzić do remisu i wyjść na minimalne prowadzenie 7:8. Było to jednak wszystko na co w tej partii stać było podopieczne trenera Piotra Ptaszyńskiego. Miejscowe zdobywając sześć punktów z rzędu odskoczyły na bezpieczne prowadzenie 13:8. W kolejnych akcjach krzanowiczanki dorzuciły do swojej przewagi jeszcze kilka "oczek", a wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły wysoko 20:12. Ostatecznie wygrały tą odsłonę do 13.

Drugą partię identycznie jak poprzednią miejscowe rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia jednak siatkarki Jedynki ponownie odrobiły straty i same odskoczyły rywalkom na trzy punkty (6:9). Gospodynie wzięły się do pracy i po kilku kolejnych akcjach prowadziły 13:9. Konsekwentnie i skutecznie grające miejscowe utrzymały bezpieczną przewagę i triumfowały w tej partii do 19 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Trzeciego seta od prowadzenia 6:0 rozpoczęły krzanowiczanki prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka. W dalszej fazie partii obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowe kontrolowały boiskowe wydarzenia, a przyjezdne nie były w stanie odrobić strat. W środkowej fazie seta rybniczanki zaczęły jednak niwelować straty i udało im się doprowadzić do remisu po 16. Siatkarki krzanowickiego UKS-u ponownie jednak odskoczyły i wchodząc w decydujące fragmenty partii prowadziły 20:18. W końcówce gospodynie pokazały, kto jest tego dnia lepszy i pewnie wygrały do 20, a całe spotkanie 3:0.

GS UKS Krzanowice - UKS Jedynka Erbud Rybnik 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

UKS: Duda S., Duda P., Świerczek Justyna, Gołombek, Daniszewska, Świerczek Joanna oraz Kosel (libero), Koczwara, Sycz, Kretek, Wilusz, Witeczek

Jedynka: Prudel, Szmajduch, Kurpanik, Kwaśny, Krzystała, Dudek oraz Kuligowska (libero), Smołka (libero), Koterla