Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Jastrzębski Węgiel wydał oświadczenie w sprawie Hidalgo Olivy

04.02.2019 17:53 | 0 komentarzy | rafbl

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że z dniem 31 stycznia 2019 r. wypowiedział zawodnikowi  Salvadorowi Hidalgo Oliva kontrakt o świadczenie  usług sportowych i reklamowych ze skutkiem natychmiastowym.

Jastrzębski Węgiel wydał oświadczenie w sprawie Hidalgo Olivy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontrakt ten został rozwiązany w związku z rażącym naruszeniem przez zawodnika postanowień tego kontraktu tj. jego nieusprawiedliwioną nieobecnością na sesjach treningowych. Z uwagi na dotychczasową postawę sportową i zasługi Salvadora Hidalgo Olivy klub podejmował próby rozwiązania kontraktu na zasadzie porozumienia stron, ale nie spotkało się to ostatecznie ze zrozumieniem ze strony menadżerów zawodnika, jak i samego zawodnika, którego celem było wyłącznie podpisanie kontraktu z nowym klubem, Fenerbahce Stambuł.

Z uwagi na jednostronne odstąpienie przez zawodnika od realizacji wiążącego go kontraktu, klub wyraża stanowczy sprzeciw wobec trybu odejścia zawodnika z klubu w świetle obowiązującego go kontraktu i podaje, że podejmie działania prawne celem zabezpieczenia swoich interesów oraz zapobiegnięcia podobnym przypadkom w przyszłości, gdyż postępowanie takie z jednej strony destabilizuje działalność klubu, a dodatkowo negatywnie wpływa na wizerunek siatkówki w Polsce.

Jednocześnie składamy Saldvadorowi Hidalgo Olivie podziękowania za wniesiony wkład i zaangażowanie w osiągnięciu wyników sportowych klubu.

Biuro prasowe Jastrzębski Węgiel