Świetny początek w wykonaniu NMC Górnika

08.02.2019 09:27 | 0 komentarzy | dud

W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn w piłce ręcznej, NMC Górnik Zabrze wygrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Początek spotkania nie zapowiadał, że gospodarze będą mieli problemy z Piotrkowianinem. NMC Górnik Zabrze od pierwszych minut miał wysoką przewagę punktową. W pewnym momencie NMC Górnik prowadził już 9:0, a po piętnastu minutach gry na tablicy wyświetlał się rezultat 13:2. Przewaga gospodarzy była znacząca.

Z czasem jednak goście zaczęli dochodzić do głosu, lepiej spisywała się defensywa i na przerwę NMC Górnik schodził prowadząc tylko trzema bramkami.

W drugiej połowie drużyna z Zabrza musiała radzić sobie z brakiem obu lewoskrzydłowych, ponieważ plac gry opuścili Rafał Gliński i Bartłomiej Tomczak. NMC Górnik potrafił jednak przetrwać ten ciężki okres i nie dał sobie odebrać wygranej. Ostatecznie gospodarze wygrali 27:20 i zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli.

NMC Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:20 (14:11)