Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Akademicy z Gliwic lepsi od raciborskiej Ofensywy

08.02.2019 11:40 | 0 komentarzy | kozz

W czwartek w Gliwicach rozegrano mecz XIV kolejki III ligi koszykarzy pomiędzy KŚ AZS Gliwice, a Ofensywą Racibórz.

Spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, którzy wygrali 87:78. Raciborska drużyna aktualnie gra bez dwóch bardzo ważnych ogniw - Emila Szweda i Przemysława Bednarka. O ile Szwed ma wrócić na fazę decydującą o awansie do II ligi, to Bednarek ma już po sezonie. Kontuzja, której doznał w ostatnim meczu okazała się na tyle poważna, że wyeliminowała go już do końca sezonu.

Stąd też w czwartkowym meczu lepiej radzili sobie koszykarze z Gliwic. Już po pierwszej połowie mieli wyraźną przewagę 15 punktów. Po przerwie raciborzanie zaczęli odrabiać straty, ale były one zbyt duże, aby powalczyć jeszcze o zwycięstwo. Kolejny mecz - zaległy, raciborzanie rozegrają już dzisiaj. W Arenie Rafako zmierzą się z KŚ AZS SMS Katowice. Początek meczu o godz. 19:00.

KŚ AZS Gliwice - Ofensywa Racibórz 87:78 (19:15, 28:17, 19:21, 21:25)

Najwięcej punktów:

KŚ AZS Gliwice: Cyprian Błaszczyk 22, Kamil Michalik 17, Łukasz Piwowarczyk 15, Jakub Wania 11.

Ofensywa Racibórz: Marek Sidor 26, Patryk Szklarz 15, Oskar Szkurłat 11.