Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

GTW Gliwice dobite przez Plon

12.02.2019 17:08 | 0 komentarzy | kozz

Zaczęło się dobrze od bramki dla GTW. To były jednak tylko dobre złego początki. GTW Gliwice przegrał w 14. kolejce II ligi futsalu z Plonem Błotnica Strzelecka 2:9.

Futsaliści GTW zapoznają się dopiero z drugą ligą. Nie jest to łatwe zadanie, bo póki co od każdego zbierają "bęcki". Wydawało się, że w spotkaniu "na szczycie", czyli dwóch ostatnich drużyn w II lidze zawodnicy GTW przełamią się i wywalczą chociaż jeden punkt.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gliwickiej ekipy. Już w pierwszej minucie bramkę zdobył Jakub Borkowski. Przez kolejny kwadrans wynik 1:0 dla GTW utrzymywał się na tablicy. Właśnie po kwadransie do wyrównania doprowadzili zawodnicy Plonu, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jóźwik. Później było już tylko gorzej dla zespołu z Gliwic. Jeszcze do przerwy stracili kolejne dwie bramki. Do siatki trafiali Daniel Jóźwik i Damian Witecki. W drugiej części gliwiczanie złapali kontakt, bo na 2:3 trafił Tomasz Bartnicki. Stracona bramka przez graczy Plonu podziałała na nich jak płachta na byka i do końca spotkania trafiali jeszcze sześciokrotnie. Na listę strzelców po dwa razy wpisywał się Damian Witecki i Daniel Jóźwik, a po razie Tomasz Białek i Paweł Konopiński. GTW zajmuje ostatnią 10. lokatę. Plon jest 9.

GTW Gliwice - LKS Plon Błotnica Strzelecka 2:9 (1:3)

J. Borkowski 1., Bartnicki 27. - B. Jóźwik 15., D. Jóźwik 17., 37., 39., Witecki 20., 31., 39., Białek 28., Konopiński 38.