środa, 10 sierpnia 2022

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Rybnik ma swoje Grand Prix. Ruszyły zapisy

14.02.2019 11:29 | 0 komentarzy | kozz

Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy złożą się na 3. edycję Biegowego Grand Prix Rybnika.

Rybnik ma swoje Grand Prix. Ruszyły zapisy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Widzimy potrzebę rozwijania tego cyklu. Wielu rybniczan pytało nas, na czym on polega i deklarowało, że w bieżącym roku wezmą w nim udział - mówi Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u, który organizuje wszystkie biegi Grand Prix.

Każdy bieg inny. Aby zostać sklasyfikowanym, należy wziąć udział w co najmniej trzech biegach. - Uczestnicząc we wszystkim, będziemy mieć jednak większą szansę na sukces, bo liczyć będą się wszystkie zdobyte punkty. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w całym cyklu, są niższe ceny wpisowego. Wszystkie szczegóły można znaleźć w regulaminach - oznajmia Paweł Mitura-Zielonka, koordynator GP Rybnika.

Specjalny formularz zapisowy, jak i regulaminy, są udostępnione na stronie www.mosir.rybnik.pl. Biegacze, którzy ukończyli 2. edycję Grand Prix podkreślają różnorodność poszczególnych biegów. Pierwszy, wiosenny to ściganie się w terenach leśnych, Półmaraton to trasa asfaltowa, ale biega się w towarzystwie księżyca, Kamień Extreme wymaga dodatkowo sporej sprawności i umiejętności poradzenia sobie z przeszkodami. W grudniu całość kończy „Barbórka”, często przy minusowej temperaturze.

W nadchodzącym Grand Prix Rybnika dwa biegi będą miały swoje jubileusze. - Rybnicki Półmaraton Księżycowy odbędzie się po raz 10., a Bieg Barbórkowy po raz 15. W związku z tym planujemy zmienić trasę obu biegów - deklaruje Paweł Mitura-Zielonka. Wiadomo już, że tegoroczny półmaraton zostanie rozegrany na dwóch, a nie jak to było do tej pory - na trzech pętlach. Również w grudniu biegacze będą się ścigać po nowej trasie. - Mamy nadzieję, że to zachęci nie tylko rybniczan, aby wziąć udział w naszych imprezach. My gwarantujemy świetną atmosferę, ale o wyniki muszą już jednak zadbać sami zawodnicy. Wszystkim życzymy życiówek i zachęcamy do zapisywania się na całe Grand Prix - kończy koordynator Rybnickiego Biegowego Grand Prix.

Biegowe Grand Prix Rybnika 2019

  1. Bieg Wiosny -19 maja, limit uczestników: 350
  2. Rybnicki Półmaraton Księżycowy - 29 czerwca, limit uczestników: 1400
  3. Kamień Extreme - 29 września, limit uczestników: 350
  4. Bieg Barbórkowy - 1 grudnia, limit uczestników: 1015

MOSiR Rybnik