Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Świetna druga połowa Sośnicy Gliwice

17.02.2019 09:17 | 0 komentarzy | adi

Sośnica Gliwice wygrała 28:25 z MKS AZS UMCS Lublin, mimo że do przerwy to rywalki prowadziły trzema trafieniami.

Zawodniczki Sośnicy źle weszły w mecz i to rywalki jako pierwsze objęły prowadzenie. Mało tego, na nieco ponad 10 minut przed przerwą lublinianki prowadziły już 9:2. Pod koniec pierwszej połowy gospodynie zaczęły odrabiać i po pół godziny gry przegrywały już tylko trzema trafieniami (10:13). Znacznie lepiej wyglądała gra w drugiej części, w której śląski zespół zaczął seryjnie zdobywać bramki i w efekcie po raz pierwszy objął prowadzenie w 38. minucie. Zmobilizowane gliwiczanki nie oddały już prowadzenia do końca i ostatecznie wygrały 28:25. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie Sośnicy była Karolina Golec, która bramkarkę rywalek pokonała dziewięć razy.

Po 15 meczach Sośnica zajmuje szóste miejsce w grupie B I ligi. Do lublinianek, które są pozycję wyżej, tracą tylko punkt

SPR Sośnica Gliwice - MKS AZS UMCS Lublin 28:25 (10:13)

Sośnica: Wróbel, Matter - Golec 9, Olejarczyk 6, Frątczak 4, Wyrzychowska 4, Kostrzewska 3, Reichel 1, Walus 1, Markiewicz, Pachołek, Zalewska.