imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Porażka RMKS-u, rywale coraz bliżej

28.02.2019 11:46 | 0 komentarzy | adi

RMKS Rybnik przegrał na wyjeździe z Contimax MOSiR Bochnia 65:88.

Kluczowa okazała się pierwsza kwarta, którą rybniczanki przegrały aż 15 punktami. W drugiej części RMKS odrobił ponad połowę dystansu do gospodyń, ale w drugiej połowie ponownie to zespół z Bochnii dominował i powiększał swoją przewagę. Śląski zespół przegrał ostatecznie 65:88.

Porażka skomplikowała sytuację RMKS-u w tabeli. Co prawda rybniczanki wciąż zajmują drugie miejsce w grupie A rundy finałowej, ale rozegrał najwięcej meczów z czołówki. Lider AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków ma trzy punkty przewagi, a drugi MKS PM "Be ComplEat" Tarnów i Contimax MOSiR Bochnia mają o jedno "oczko" mniej, a piąty MTS Ikar Niepołomice zgromadził dwa punkty mniej. Wymienione ekipy rozegrały 11 spotkań, a RMKS 12.

Contimax MOSiR Bochnia - RMKS Rybnik 88:65 (24:9, 17:25, 26:17, 21:14)

RMKS: Vittoria Conte, Martyna Gruszka, Katarzyna Jagła 10, Wiktoria Mendyk 15, Marzena Lamczyk 7, Wioletta Walocha 4, Nikola Poniakowska 9, Małgorzata Struzik, Wiktoria Ozga 6.