środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Łatwa przeprawa osłabionego Jastrzębskiego Węgla

07.03.2019 18:58 | 0 komentarzy | adi

Jastrzębski Węgiel bez większych problemów wygrał w trzech setach z Cuprum Lubin.

Łatwa przeprawa osłabionego Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed meczem najbardziej interesującym tematem było to, czy do zdrowia zdąży wrócić Lukas Kampa, który nie mógł grać w Rzeszowie z powodu kontuzji. Uraz Niemca okazał się jednak poważniejszy, w dodatku Jastrzębski Węgiel musiał sobie radzić także bez Juliena Lyneela, który podobnie jak Kampa nabawił się kontuzji na treningu.

Mimo osłabień jastrzębianie nie mieli problemów z wygraniem pierwszego seta. Lubinianie co prawda pierwszą ucieczkę gospodarzy (6:2) zdołali zniwelować i doprowadzili do remisu (13:13), ale zawodnicy Jastrzębskiego Węgla w końcówce wrzucili wyższy bieg i szybko odjechali na bezpieczną przewagę i pewnie wygrali do 18.

Drugą część lepiej zaczęli goście i trener Roberto Santilli przy stanie 2:5 wziął czas. Po przerwie goście utrzymywali się na prowadzeniu (6:9), jednak gdy na zagrywce stanął Wojciech Ferens, gospodarze szybko odrobili stratę (10:10). Od tego momentu partia zrobiła się wyrównana (14:14), ale ponownie końcówka należała do gospodarzy (20:17), którzy tym razem wygrali do 20.

Przez większą część trzeciego seta jastrzębianie utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie (6:4, 11:8), które bez trudu powiększyli do bezpiecznego rozmiaru (16:10). Przy takiej przewadze mecz był już praktycznie zakończony. Jastrzębski Węgiel wygrał bardzo przekonująco, do 17, a całe spotkanie 3:0.

Dzięki wygranej jastrzębianie zbliżyli się do drugiego ONICO Warszawa na jeden punkt, ale warszawianie jeszcze nie rozegrali swojego spotkania w 22. kolejce. MVP meczu został Wojciech Ferens.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

Jastrzębski: Piotr Hain, Nikodem Wolański, Wojciech Ferens, Grzegorz Kosok, Dawid Konarski, Christian Fromm, Jakub Popiwczak (libero) oraz Paweł Rusek, Dawid Gunia, Wojciech Szwed.

Cuprum: Jakub Wachnik, Mariusz Marcyniak, Jakub Ziobrowski, Luke Smith, Przemysław Smoliński, Maciej Gorzkiewicz, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Kert Toobal, Adrian Patucha, Bartłomiej Zawalski.