MKS Zorza pewnie pokonała Victorię

07.03.2019 23:26 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne trzysetowe zwycięstwo odniosły w środowe popołudnie siatkarki MKS-u Zorzy Wodzisław Śląski, które w zaległym meczu I Ligi Śląskiej Kobiet podejmowały we własnej hali Victorię Cieszyn.

Początkowe akcje środowego spotkania to wyrównana gra obu zespołów z niewielką przewagą Zorzy. Z czasem miejscowe wyszły na czteropunktowe prowadzenie (12:8), które dzięki konsekwentnej grze utrzymywały w dalszej fazie gry. Gospodynie utrzymały kilkupunktową przewagę i wygrały premierową odsłonę pewnie do 19.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia miejscowych 5:0. W kolejnych akcjach wodzisławianki dorzuciły do swojego prowadzenia kolejnych pięć "oczek" dzięki czemu wyszły na wysokie dziesięciopunktowe prowadzenie (15:10). Przyjezdne nie były w stanie nawiązać walki ze świetnie dysponowanymi siatkarkami Zorzy, które wygrały tego seta zdecydowanie do 12.

Również trzeci set to od początku pełna kontrola boiskowych wydarzeń przez gospodynie prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę, które z każdą chwilą powiększały swoją przewagę. Zorza rozbiła w tej partii swoje rywalki wygrywając bardzo wysoko do 7, a w całym spotkaniu 3:0.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - VC Victoria MOSiR Cieszyn 3:0 (25:19, 25:12, 25:7)

Zorza: Molęda, Babińska, Świsulska, Jagła, Bierza, Mularska oraz Ślęzak (libero), Bazan, Grabowska, Zielonka

Victoria: Targosz, Sokalska, Cieślar, Wróbel, Kubica, Ponc oraz Kozyra (libero), Wrona