Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Jastrzębski Węgiel zakończył przygodę w Mistrzostwach Polski kadetów

15.03.2019 11:58 | 0 komentarzy | rafbl

W dniach 7-10 marca w Nysie rozegrany został turniej 1/4 Mistrzostw Polski kadetów z udziałem młodych zawodników Jastrzębskiego Węgla. W czasie czterodniowego turnieju jastrzębianie wygrali zaledwie jeden mecz i uplasowali się ostatecznie na czwartym miejscu w tabeli nie uzyskując tym samym awansu do grona szesnastu najlepszych zespołów w Polsce.

W pierwszym meczu w turnieju jastrzębianie zmierzyli się z mistrzem województwa Dolnośląskiego - Gwardią Wrocław. Pomimo wyrównanej gry na przestrzeni spotkania górą w trzech setach okazali się wrocławianie, którzy wygrali do 23, 19 i 21. W drugim grupowym meczu Jastrzębski Węgiel bez problemów pokonał Koset Grudziądz w setach do 12, 10 i 22 dzięki czemu wyszedł z grupy i liczył się w kontekście awansu.

W pierwszy meczu w fazie finałowej jastrzębianie prowadzeni przez trenera Jarosława Kubiaka stoczyli bardzo wyrównany bój z gospodarzami - AZS-em PWSZ Nysa. "Pomarańczowi" prowadzili po trzech setach jednak ostatecznie lepsi okazali się rywale, którzy wygrali po tie-breaku. Porażka sprawiła, że Jastrzębski Węgiel stracił szansę na awans. W ostatnim meczu, którego stawką było trzecie miejsce w turnieju jastrzębianie przegrali w czterech setach z Jedynką Poznań kończąc turniej na 4. miejscu i odpadając tym samym z Mistrzostw Polski. Awans uzyskały dwa najlepsze zespoły.