Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Międzynarodowy turniej w Rybniku. Walczył RMKS

19.03.2019 08:18 | 0 komentarzy | adi

16 marca w Rybniku-Boguszowicach odbył się XX Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR w Rybniku. Wziął w nim udział m.in. miejscowy RMKS.

Do zawodów zgłoszonych zostało 90 zawodników z 22 klubów, w tym RMKS Rybnik. W ramach turnieju odbyły się 32 pojedynki. Oprócz tego stoczono dwie walki towarzyskie i pojedynek w wadze półciężkiej o mistrzostwo Śląska. Został nim Mateusz Wodziński z Sosnowca, który pokonał Mateusza Kaszę z Katowic. Dla zespołu z Rybnika w turnieju punkty zdobywali Krzysztof Szpot, Stanisław Szpot, Dawid Siedlecki, Dawid Ruciński, Paweł Masternak, Dawid Masternak, Rafał Paszenda (walkowerem) i Paweł Mateja (walkowerem).

Najlepszym młodzikiem został Stanisław Szpot z RMKS-u, a najlepszym juniorem jego klubowy kolega - Dawid Siedlecki. Najlepszym kadetem został Oliwier Szot z Myszkowa, a seniorem Konrad Cichosz z Jastrzębia-Zdroju. Wśród kobiet najlepsza okazała się Wiktoria Tereszczak z Bielska-Białej.