Szczęśliwy remis Unii Racibórz

23.03.2019 21:38 | 2 komentarze | adi

Unia Racibórz zremisowała na wyjeździe z przedostatnią Spójnią Landek 2:2. W drugiej połowie Marek Adamiec obronił rzut karny.

Spójnia objęła prowadzenie nieco ponad kwadrans przed przerwą, gdy Marcin Habdas wykończył celnym strzałem kontrę gospodarzy. Kilka minut później wynik podwyższył Mykhailo Lavruk w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii. Raciborzanie odpowiedzieli natychmiastowo - po rozegranym rzucie rożnym kontaktową bramkę zdobył Bartosz Łagosz.

W drugiej połowie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale w bramce dobrze spisał się Marek Adamiec, który obronił uderzenie z 11 metrów. Udana interwencja zmobilizowała Unię, która chwilę później doprowadziła do wyrównania za sprawą gola Kamila Tronta. Remis to w dużej mierze zasługa Adamca, który mimo dwóch puszczonych bramek był wyróżniającą się postacią w zespole z Raciborza.

Unia w 17 meczach uzbierała 19 punktów, co daje jej obecnie dziewiąte miejsce w tabeli II grupy IV ligi.

Spójnia Landek - KS Unia Racibórz 2:2 (2:1)

Bramki: Habdas 28., Lavruk 33. - Łagosz 34., Tront 62.

Unia: Adamiec - Sobek, Goły, Woniakowski (46. Haras), Wowra - Miasik, Tront, Chałupiński, Radoń, Łagosz (46. Wawoczny) - Kocot.