Poniedziałek, 3 października 2022

imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora

RSS

Jednostronne derby dla JKS-u SMS Jastrzębie

23.03.2019 23:29 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim spotkaniu ostatniej kolejki spotkań I Ligi Śląskiej Kobiet w Jastrzębiu-Zdroju doszło do derbowego starcia, w którym miejscowy JKS podejmował wodzisławską Zorzę. Pewnie w trzech setach zwyciężyły gospodynie.

Jednostronne derby dla JKS-u SMS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bardzo dobrze sobotnie spotkanie otworzyły gospodynie, które prowadziły 4:0. W kolejnych akcjach przewaga jastrzębianek wzrosła do dziewięciu "oczek" (13:4). Bezradne siatkarki Zorzy, które w tym meczu prowadził trener Andrzej Szruba nie były w stanie odrobić strat i nawiązać walki z rozpędzonym JKS-em, który wygrał ostatecznie bardzo wysoko do 9.

Od początku drugiej partii niewielką przewagę miały gospodynie, jednak nie były one w stanie odskoczyć na więcej niż dwa "oczka" (8:6). Z czasem do głosu dochodzić zaczęły wodzisławianki, które wyrównały, a następnie zdołały wypracować sobie trzypunktową zaliczkę (12:15). Miejscowe szybko jednak wyrównały i wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły 20:18. Dobra końcówka siatkarek JKS-u pozwoliła im powiększyć przewagę i odnieść zwycięstwo do 20.

Dobrze w trzeciego seta weszły jastrzębianki, które szybko objęły prowadzenie 5:1. W kolejnym fragmencie seta gospodynie powiększyły przewagę do siedmiu "oczek" (10:3). Miejscowe prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia i wchodząc w decydujące fragmenty prowadziły ośmioma punktami. Ostatecznie JKS wygrał do 13, a całe spotkanie 3:0.

Jastrzębianki zajęły w tabeli drugie miejsce, czym zagwarantowały sobie możliwość uczestnictwa w ogólnopolskim turnieju, którego stawką będzie awans do II Ligi Kobiet. Zorza uplasowała się na ósmym miejscu.

JKS SMS Jastrzębie - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:9, 25:20, 25:13)

JKS: Lorenc, Szajer, Kuczera, Stępień, Jędrysik, Żagan oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Kijańska, Bury, Walica, Polank

Zorza: Mika, Babińska, Świsulska, Grabowska, Bierza, Mularska oraz Szlązak (libero), Zielonka