SK Górnik Radlin kończy sezon zwycięstwem

24.03.2019 21:57 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnie popołudnie w Przystajni rozegrane zostało spotkanie ostatniej - 22. kolejki I Ligi Śląskiej mężczyzn, w którym SK Górnik Radlin zmierzył się z miejscowym Płomieniem. Radlinianie zakończyli sezon zwycięstwem wygrywając w czterech setach.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:0. W kolejnych akcjach obraz gry nie uległ zmianie, grający konsekwentnie Płomień utrzymywał bezpieczną przewagę nad rywalami. Radlinianie nie byli w stanie zniwelować poniesionych na początku seta strat i wchodząc w decydujący fragment przegrywali aż siedmioma "oczkami" (20:13). W końcówce nic się nie zmieniło i gospodarze triumfowali pewnie do 18.

Drugi set miał początkowo wyrównany przebieg, jednak od stanu 7:7 skuteczniej prezentowali się przyjezdni, którzy szybko odskoczyli na cztery "oczka" (8:12). W dalszym fragmencie gry radlinianie prowadzeni przez trenera Marka Przybysza utrzymali bezpieczną przewagę i wygrali ostatecznie do 22.

Od początku trzeciej partii na niewielkim prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. Dopiero w połowie seta gospodarze wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (17:14) jednak Górnik szybko wyrównał i wchodząc w decydującą fazę seta prowadził minimalnie (20:19). W wyrównanej i emocjonującej końcówce radlinianie utrzymali niewielką przewagę i zwyciężyli do 23 wychodząc na prowadzenie w meczu.

Czwartą partię od trzypunktowego prowadzenia 1:4 rozpoczęli przyjezdni. Rywale szybko doprowadzili co prawda do wyrównania (6:6), jednak radlinianie ponownie odskoczyli - tym razem na cztery punkty (10:14). W dalszej fazie seta goście konsekwentnie odpierali ataki próbujących zniwelować straty rywali i wchodząc w końcowy fragment gry prowadzili 17:20. W kolejnych akcjach wynik nie uległ zmianie i zawodnicy z Radlina wygrali do 22, a całe spotkanie 1:3 kończąc sezon zwycięstwem.

KS Płomień Przystajń - SK Górnik Radlin 1:3 (25:18, 22:25, 23:25, 22:25)

Płomień: Sobieraj, Wilk, Jachymski, Noga, Dobrowolski, Brzęczek oraz Mierzejewski (libero), Kocot (libero), Gil, Ptak, Ledwoń, Sówka,

Górnik: Boduch, Dzido, Ferdyan, Szafranek, Konieczny K., Gardyan oraz Konieczny D. (libero), Walawski, Szymiczek