Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Górnik przegrał z Cracovią i... VAR-em [ZDJĘCIA]

29.03.2019 22:25 | 0 komentarzy | adi, kozz

Górnik Zabrze przegrał z Cracovią 0:1. W drugiej połowie sędzia podyktował dwa rzuty karne i oba anulował po analizie video.

Jak na ekstraklasowe warunki, pierwsza połowa dostarczyła sporo emocji. Cracovia zaczęła od trzech strzałów, ale nie były one bardzo niebezpieczne. Co innego próba Jesusa Jimeneza po świetnym podaniu Szymona Matuszka - Hiszpan wbiegł w pole karne i próbował przelobować wychodzącego z bramki Michala Peskovicia. Piłka jednak minęła słupek. W odpowiedzi chwilę później dobrze dośrodkował Janusz Gol, w polu karnym głową zgrał Filip Piszczek, a z kilku metrów z ostrego kąta Martina Chudego pokonał Airam Cabrera, który zdobył swoją 10. bramkę w tym sezonie.

Później na boisku lepszy był Górnik i gdyby zabrzanie byli skuteczniejsi, to nie tylko doprowadziliby do wyrównania, ale również mogliby objąć prowadzenie. Po świetnym prostopadłym podaniu sam na sam z Peskoviciem znalazł się Igor Angulo, ale trafił w słupek. Po chwili Hiszpan nie wykorzystał kolejnej dobrej sytuacji, a następnie Boris Sekulić po dośrodkowaniu Gwilii głową trafił w bramkarza. Cracovia przed przerwą zagroziła jeszcze raz - w doliczonym czasie z rzutu wolnego, tuż przed polem karnym. Cabrera strzelił tuż nad poprzeczką.

Kilka minut po wznowieniu gry sędzia podyktował rzut karny za faul Janusza Gola na Sekuliciu, ale po analizie video cofnął swoją decyzję. Kwadrans później, Wojciech Myć ponownie podyktował rzut karny dla gospodarzy i... po analizie video słusznie ponownie zmienił decyzję, bo Michal Siplak nie faulował Szymona Żurkowskiego. Górnik przeważał w drugiej części gry, ale nie miał takich sytuacji jak przed przerwą i nie zdołał doprowadzić do wyrównania.

Górnik zajmuje 12. miejsce w tabeli z 27 punktami. Ma trzy "oczka" więcej od przedostatniej Wisły Płock.

Górnik Zabrze - Cracovia 0:1 (0:1)

Bramka: Cabrera 19.

Górnik: Martin Chudy - Adam Orn Arnarson, Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez (46. Paweł Bochniewicz), Boris Sekulić - Szymon Matuszek (75. Łukasz Wolsztyński) - Giannis Mystakidis (62. Ishmael Baidoo), Walerian Gwilia, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Igor Angulo.

Cracovia: Michal Pesković - Diego Ferraresso, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak - Javi Hernandez (75. Damian Dąbrowski), Milan Dimun, Janusz Gol, Sergiu Hanca - Filip Piszczek (63. Cornel Rapa), Airam Cabrera (90. Sebastian Strózik).

Żółte kartki: Sekulić, Matuszek, Żurkowski - Siplak, Hanca, Ferraresso, Gol.

Sędzia: Wojciech Myć.

Widzów: 13 431.