Jastrzębski Węgiel rozbił mistrza! Jest awans do półfinału

30.03.2019 16:25 | 0 komentarzy | adi

Jastrzębski Węgiel w zaledwie trzech setach rozprawił się z PGE Skrą Bełchatów i awansował do półfinału PlusLigi. O finał powalczy z ONICO Warszawa.

Po wygranej w pierwszym meczu, Jastrzębski Węgiel był w komfortowej sytuacji. Zwycięstwo dawało awans do półfinału, a w razie porażki rywalizacja wróciłaby na Górny Śląsk. Pierwszy set pokazał, że goście zamierzają awans wywalczyć już teraz. Główną bronią jastrzębian była zagrywka, z którą Skra miała bardzo duże problemy. W efekcie jastrzębianie wygrali otwarcie do 20.

W drugiej partii siatkarze Jastrzębskiego Węgla wyglądali jeszcze lepiej. Gospodarze tylko na początku byli w stanie nawiązać walkę z rywalem, który szybko odjechał. Świetnie radził sobie Lukas Kampa, który był architektem wygranej do 15. Trzeci set był najbardziej wyrównany z dotychczasowych. Wynik oscylował wokół remisu prawie do samego końca. Przy stanie 19:19 goście zdobyli aż trzy punkty z rzędu. Serię przerwał Mariusz Wlazły, ale po chwili jastrzębianie popisali się skutecznym blokiem i stanęli przed pięcioma szansami wygrania meczu. Trzecią z nich wykorzystał Dawid Konarski.

Jastrzębianie wygrali w trzech setach i wyeliminowali aktualnego mistrza Polski z walki o medale. W półfinale Jastrzębski Węgiel zmierzy się z ONICO Warszawa. MVP spotkania został wybrany Grzegorz Kosok.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 15:25, 21:25)

Skra: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Jakub Kochanowski, Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk, Kacper Piechocki (libero) oraz Kamil Droszyński, Renee Teppan, Piotr Orczyk.

Jastrzębski: Christian Fromm, Dawid Gunia, Lukas Kampa, Julien Lyneel, Grzegorz Kosok, Dawid Konarski, Jakub Popiwczak (libero) oraz Paweł Rusek.