Emocjonujący baraż o I ligę. 11 goli w meczu Sośnicy

03.04.2019 10:01 | 0 komentarzy | adi

Sośnica Gliwice pokonała 7:4 AZS UWr Wrocław Futsal w pierwszym meczu barażowym o awans do I ligi futsalu.

Sośnica Gliwice zajęła drugie miejsce w II lidze śląsko-opolskiej, ale z uwagi na to, że rozgrywki wygrała druga drużyna Rekordu Bielsko-Biała (która nie może awansować), to gliwiczanie przedostali się do barażów o awans szczebel wyżej. Rywalem Sośnicy jest AZS UWr Wrocław - najlepsza ekipa z ligi dolnośląskiej.

Mecz nie zaczął się po myśli gospodarzy, którzy w szóstej minucie po kontrze stracili bramkę, a na listę strzelców wpisał się Oleh Vlasik. Odpowiedź Sośnicy była jednak wyśmienita - już minutę później wyrównał Daniel Rakowiecki, który jeszcze przed przerwą ustrzelił hat-tricka. Gola zdobył też Tomasz Dura i po 13 minutach gospodarze prowadzili już 4:1. Wrocławianie zdołali jeszcze raz w pierwszej części pokonać bramkarza Sośnicy. Ponownie piłkę do siatki skierował Vlasik.

Kilka minut po wznowieniu gry Sośnica - za sprawą Marcina Kiełpińskiego - podwyższyła na 5:2. Mimo wysokiego prowadzenia miejscowych, wrocławianie wciąż byli groźni i nie zamierzali wywieszać białą flagę. Po chwili kolejnego gola dla gości zdobył Michał Jasiok. Gliwiczanie popełniali proste błędy i prosili się o kolejne bramki. Pomógł im jednak zawodnik gości, Bartłomiej Szczecina, który pokonał własnego bramkarza. Wysoką formę strzelecką kolejnym trafieniem udokumentował Rakowiecki, dzięki czemu Sośnica prowadziła już 7:3.

Wrocławianie na nieco ponad cztery minuty przed końcem zaskoczyli gospodarzy szybkim atakiem, a swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobył Vlasik. Było to ostatnie trafienie w pierwszym meczu barażowym, który zakończył się wygraną Sośnicy 7:4. Mimo trzybramkowej zaliczki, gliwiczanie nie mogą jechać do Wrocławia pewni awansu. Rewanż odbędzie się 7 kwietnia.

KS Sośnica Gliwice - AZS UWr Wrocław Futsal 7:4 (4:2)

Bramki Rakowiecki 7. 13., 13., 32., Dura 11., Kiełpiński 27., Szczecina 30. (s) - Vlasik 6., 15., 36., Jasiok 29.