Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Wysokie zwycięstwo na inaugurację

05.04.2019 22:20 | 1 komentarz | rafbl

Bardzo wysokie zwycięstwo w swoim pierwszym meczu turnieju półfinałowego o awans do II Ligi odnieśli koszykarze MKKS-u Rybnik, którzy pokonali KS Cracovię 1906 Kraków różnicą aż 39 punktów.

Pierwsza kwarta piątkowego spotkania, która zakończyła się remisem po 17 okazała się najsłabszą w wykonaniu rybniczan. W drugiej podopieczni trenera Łukasza Szymika zagrali zdecydowanie lepiej co miało przełożenie na wynik. MKKS schodził na przerwę prowadząc trzynastoma punktami (41:28). Trzecia i czwarta kwarta kontynuacja bardzo dobrej gry koszykarzy z Rybnika, którzy z każdą minutą powiększali swoje prowadzenie i wygrali ostatecznie 96:57. Świetny występ zanotował doświadczony środkowy zwycięskiej drużyny Tomasz Czajkowski, który zdobył aż 30 punktów trafiając 9 z 11 rzutów z gry. Wygrana znacznie przybliżyła MKKS do awansu do finałowej batalii, w której zagrają po dwa zespoły z każdego z turniejów półfinałowych.

MKKS Rybnik - KS Cracovia 1906 Kraków 96:57 (17:17, 24:11, 28:16, 27:13)

MKKS: Koczy 5, Sikora, Tomanek 6, Białdyga 10, Zieliński 8, Sładek 2, Rakszawa 4, Królikowski 15, Czajkowski 30, Mazur 6, Mucha 10.

Jutro MKKS zmierzy się z gospodarzami - zespołem MKKSU ŻAK Koszalin, którzy w piątek pokonali KKS Kobierzyce 82:70.

• KS Cracovia 1906 Kraków - KKS Kobierzyce 06.04.2019, 11:00
  • MKKS Rybnik - MKKS Żak Koszalin 06.04.2019, 13:15
  • KKS Kobierzyce - MKKS Rybnik 07.04.2019, 10:00
  • MKKS Żak Koszalin - KS Cracovia 1906 Kraków 07.04.2019, 12:15