Gol przewrotką kończy złą serię. GKS z trzema punktami!

07.04.2019 16:47 | 0 komentarzy | adi

GKS Jastrzębie pokonał 1:0 Garbarnię Kraków i tym samym przełamał serię czterech meczów bez zwycięstwa.

W wyjściowym składzie jastrzębian awizowany był Adam Wolniewicz, ale tuż przed rozpoczęciem spotkania nastąpiła zmiana i w jego miejsce wskoczył Bartosz Jaroszek. W porównaniu do poprzedniego meczu, do wyjściowej "11" trafili też Krzysztof Gancarczyk i Kamil Adamek. Pierwsza połowa była wyrównana. Najlepszą sytuację gospodarze mieli na początku spotkania, gdy po kontrze Kamil Słoma zbiegł ze skrzydła do środka i uderzył na bramkę. Piłka po rykoszecie przeleciała obok słupka. Jastrzębianie z kolei najroźniejsi byli tuż przed przerwą. Goście wykonali rzut wolny, po którym głową uderzał Kamil Szymura, ale piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy Garbarnia miała idealną okazję do objęcia prowadzenia, ale Szymon Kiebzak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Grzegorzem Drazikiem. Później na boisku pojawili się Farid Ali i Patryk Skórecki. Była to bardzo dobra decyzja bowiem obaj zawodnicy robili sporo zamieszania w ofensywie, a co najważniejsze - dzięki nim padła bramka. Skórecki przeprowadził akcję lewą stroną i zagrał do Aliego, który... z kilku metrów pokonał Marcina Cabaja uderzeniem przewrotką.

Tym samym GKS przełamał serię czterech meczów bez zwycięstwa i wygrał pierwszy raz na wyjeździe od listopadowego pojedynku z Wigrami Suwałki. Jastrzębianie mają na koncie 37 punktów i na ten moment zajmują szóste miejsce w Fortuna I lidze.

Garbarnia Kraków - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
Bramka: Ali 77.

Garbarnia: Marcin Cabaj - Paweł Pyciak, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Remigiusz Szywacz - Szymon Kiebzak (85. Maciej Firlej), Marek Masiuda, Kamil Słoma, Patryk Serafin (70. Filip Wójcik), Kamil Włodyka - Tomasz Ogar.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Maciej Spychała, Marek Mróz, Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk (60. Farid Ali), Kamil Jadach (72. Patryk Skórecki) - Kamil Adamek (83. Jakub Wróbel).

Żółte kartki: Masiuda, Garzeł - Kulawiak, Tront.

Sędzia: Konrad Kiełczewski.