Młodzicy JW z awansem do finału MP

11.04.2019 10:38 | 0 komentarzy | rafbl

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w kończącym się powoli sezonie młodzicy Jastrzębskiego Węgla, którzy w ostatni weekend odnosząc komplet zwycięstw w rozgrywanym w Poznaniu turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski uzyskali awans do grona ośmiu najlepszych zespołów w Polsce.

Młodzi jastrzębianie z kwitkiem odprawiają w tym sezonie kolejnych rywali. Mistrzowie Śląska, którzy w rozgrywkach wojewódzkich wygrali wszystkie 27 spotkań tracą przy tym zaledwie jednego seta, również niepokonani byli w ćwierćfinale, w którym wygrali cztery spotkania tracąc przy tym drugiego seta w całym sezonie.

W swoim pierwszym meczu podczas turnieju w Poznaniu, młodzi adepci siatkówki z Jastrzębia-Zdroju zmierzyli się z Gwardią Wrocław. Losy pierwszego seta rozstrzygały się w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowali "pomarańczowi", którzy wygrali na przewagi do 26. Drugiego seta jastrzębianie wygrali pewnie do 20 odnosząc pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Przeciwnikiem "pomarańczowych" w drugim meczu półfinału Mistrzostw Polski byli zawodnicy Czarnych Radom. Spotkanie przebiegało pod pełne dyktando podopiecznych duetu trenerskiego Dawid Hołda i Jakub Dejewski, którzy wygrali to spotkanie w dwóch setach zwyciężając pewnie do 15 i 16 zapewniając sobie tym samym awans do finału.

W ostatnim meczu turnieju, w którym rywalem jastrzębian byli gospodarze - Energetyk Poznań działo się zdecydowanie najwięcej. W pierwszym secie spotkania którego stawką było pierwsze miejsce w turnieju Mistrzowie Śląska rozbili przeciwników pozwalając im zdobyć zaledwie osiem "oczek". Druga partia miała bardziej wyrównany przebieg i padła ona łupem miejscowych, którzy wygrali do 20 doprowadzając tym samym do tie-breaka. Decydująca o losach spotkania partia rozstrzygała się na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali w niej jastrzębianie, którzy triumfowali do 19, a całe spotkanie 2:1 wygrywając tym samym cały turniej. Energetyk Poznań awansował z drugiego miejsca.

Wyniku turnieju półfinałowego:

• Energetyk Poznań - Czarni Radom 2:1 (20:25, 25:13, 15:8)
  • Gwardia Wrocław - Jastrzębski Węgiel 0:2 (26:28, 20:25)
  • Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:2 (15:25, 16:25)
  • Energetyk Poznań - Gwardia Wrocław 2:0 (25:21, 25:15)
  • Gwardia Wrocław - Czarni Radom 0:2 (18:25, 23:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Energetyk Poznań 2:1 (25:8, 20:25, 21:19)

Tabela:

Lp. Drużyna Mecze Punkty Sety Małe punkty
1. Jastrzębski Węgiel 3 (3-0) 6 6-1 169-129
2. Energetyk Poznań 3 (2-1) 5 5-3 162-148
3. Czarni Radom 3 (1-2) 4 3-4 127-151
4. Gwardia Wrocław 3 (0-3) 3 0-6 123-153

W gronie finalistów oprócz wspominanych zawodników Jastrzębskiego Węgla i Energetyka Poznań znaleźli się: DMKS Plas Kielce, UMKS MOS Wola Warszawa, BKS Chemik Bydgoszcz, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, UKS Set Starogard Gdański oraz Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie.

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup turnieju finałowego Mistrzostw Polski młodzików. Jastrzębianie trafili do grupy B, w której ich rywalami będą: UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Set Starogard Gdański oraz KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. W grupie A zmierzą się ze sobą: BKS Chemik Bydgoszcz, Energetyk Poznań, DMKS Plas Kielce i Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 3-5 maja. Nie jest jak na razie znane miejsce jego rozgrywania.