imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

ŻAK Żory blisko finału Mistrzostw Polski U18

18.04.2019 12:06 | 0 komentarzy | dud

Juniorzy Żorskiej Akademii byli o włos od awansu do Finału Mistrzostw Polski.

W dniach 12-14 kwietnia zespół juniorów Żorskiej Akademii Koszykówki przebywał na turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w Stargardzie, gdzie kolejno zmierzył się z drużynami Śląska Wrocław, Twardymi Piernikami z Torunia oraz Spójnią Stargard. W pierwszym spotkaniu zespół ŻAKa podejmował jednego z faworytów do medalu - drużynę Śląska Wrocław. To spotkanie od początku nie układało się dla zespołu pomyślnie. Problemy ze skutecznością oraz duża liczba prostych błędów skutkowały porażką 100:53.

Drugiego dnia juniorzy zmierzyli się z zespołem z Torunia, który dzień wcześniej po wyrównanej walce przegrał ze Spójnią Stargard. Zawodnicy ŻAK od początku przejęli inicjatywę i nie oddali prowadzenia do samego końca. Bardzo dobra gra  zespołu dała wygraną 82:59.

Trzeci dzień to mecz z gospodarzem Spójnią Stargard, który decydował bezpośrednio o awansie do Finału Mistrzostw Polski. Ranga spotkania była ogromna dla obu drużyn. Świetny początek meczu, pewna oraz skuteczna gra ŻAK w pierwszej połowie sprawiła, że na przerwę schodzili prowadząc 45:35. Druga połowa, to problemy ze skutecznością (przede wszystkim rzutów osobistych) oraz z przewinieniami podstawowych zawodników. Niesieni dopingiem gospodarze odrobli stratę i wygrali końcówkę spotkania.

Ostatecznie juniorzy ŻAK będą sklasyfikowani jako 9-12 zespół w kraju, co po Mistrzostwie Śląska jest dla drużyny ogromnym sukcesem.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju w Stargardzie:

• 1. Śląsk Wrocław
  • 2. Spójnia Stargard
  • 3. ŻAK Żory
  • 4. Twarde Pierniki Toruń

Skład zespołu juniorów Żorskiej Akademii Koszykówki w sezonie 2018/2019: Kapitan zespołu: Miłosz Żebrowski, Dawid Trela (wybrany najlepszym zawodnikiem ŻAK Żory), Jakub Merda, Dominik, Pastuszka, Bartłomiej Szady, Paweł Sitek, Mateusz Krukowski, Piotr Golc, Kacper Wojciechowski, Maciej Łatka, Jakub Pietrzak, Sebastian Michalczuk oraz Piotr Palczewski.

Trener zespołu: Grzegorz Marciak