środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Mistrzowie Świata zagrają w Arenie Gliwice

27.04.2019 09:25 | 0 komentarzy | rafbl

Kolejne wielkie sportowe wydarzenie w Arenie Gliwice już za niespełna miesiąc. 25 maja reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn zagra towarzysko z reprezentacją Niemiec. Dla Mistrzów Świata będzie to otwarcie sezonu reprezentacyjnego.

Mistrzowie Świata zagrają w Arenie Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sezon reprezentacyjny dla Mistrzów Świata będzie długi i wyczerpujący. Przed nimi między innymi Liga Narodów, kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostwa Europy. Szkoleniowiec biało-czerwonych Vital Heynen z pewnością w trakcie sezonu rotować będzie składem, jednak jest szansa, że w towarzyskim spotkaniu z Niemcami na gliwickim parkiecie pojawi się kilku zawodników związanych z naszym regionem. W szerokim składzie reprezentacji na sezon 2019 znalazło się czterech przedstawicieli ZAKSY: Mateusz Bieniek, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka oraz Paweł Zatorski; dwóch zawodników Jastrzębskiego Węgla: Dawid Konarski i Jakub Popiwczak, a także pochodzący z Zabrza Bartosz Bednorz.

Gliwicki obiekt, który z powodzeniem zorganizował już spotkanie siatkarskiej Ligi Mistrzów z udziałem ZAKSY oraz mecz kwalifikacji do Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W obu wspomnianych wydarzeniach dopisała frekwencja, co pokazuje, że miejsce to jest idealne do rozgrywania spotkań najwyższej rangi. Czas zatem na spotkanie z udziałem ubiegłorocznych Mistrzów Świata.

Jestem niezwykle rad, że największy i niezwykle nowoczesny gliwicki obiekt dołącza, jako ważny punkt do siatkarskiej mapy Polski. Pragnę podziękować Miastu Gliwice i Arenie Gliwice za umożliwienie imponującego otwarcia reprezentacyjnego sezonu z udziałem mistrzowskiego zespołu. Także serdecznie zapraszam do Gliwic najlepszych kibiców na świecie – tak w kilku zdaniach o zbliżajacym się spotkaniu mówi Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Jacek Kasprzyk.

Towarzyskie spotkanie zaplanowane na 25 maja rozpocznie się o godzinie 17:00. Już w najbliżśzy poniedziałek (29 kwietnia) zapośrednictwem portalu www.ebilet.pl rozpocznie się sprzedaż biletów na ten jakże ciekawie zapowiadający się mecz.