Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

MTS Żory kończy sezon zwycięstwem

02.05.2019 11:41 | 1 komentarz | rafbl

W spotkaniu ostatniej - 22. kolejki spotkań 1 Ligi Kobiet grupy B piłkarki ręczne MTS-u Żory pokonały we własnej hali wyżej notowany MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Żorzanki zakończyły ligowe zmagania na 11 miejscu.

Przez większą część pierwszej połowy środowego spotkania inicjatywa leżała po stronie szczypiornistek z Nowego Sącza, które utrzymywały jedno-dwubramkowe prowadzenie. Gospodynie po raz pierwszy na prowadzenie wyszły dopiero w 23. minucie spotkania (12:11) i nie oddały go już do końca tej odsłony schodząc na przerwę z czterobramkową zaliczką (16:12).

Po przerwie miejscowe szybko dorzuciły do swojego prowadzenia kolejne dwa "oczka" (18:12), jednak z czasem do głosu dochodzić zaczęły przyjezdne, które zniwelowały straty do trzech bramek (20:17). Było to wszystko na co pozwoliły im w tym meczu piłkarki MTS-u, które wróciły do swojej dobrej i konsekwentnej gry dzięki czemu w 50. minucie odbudowały bezpieczne prowadzenie (26:20). W końcowych minutach obraz gry nie uległ zmianie i żoranki wygrały ostatecznie 29:23. MTS wygrał po raz czwarty w sezonie i z 12 punktami na koncie w ligowej tabeli uplasował się na 11. miejscu.

MTS Żory - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 29:23 (16:12)

MTS: Matczak - Pietrzak 7, Romanowska 7, Justka 1, Moskal 1, Busk 5, Mikosz 8, Wojciechowska, Jakóbczyk. Trener: Roman Kamiński

MKS: Wolanin, Nowak - Baran E. 2, Leśniak 5, Złocka 1, Sroka 2, Dzidek 9, Krok 3, Kulig 1, Poniewierska, Baran K. Trener: Beata Kowalczyk