SPR Sośnica szóstą drużyną I Ligi

02.05.2019 17:13 | 0 komentarzy | rafbl

Bez szans w starciu z liderem były szczypiornistki SPR-u Sośnica Gliwice, które przegrały w spotkaniu ostatniej kolejki I Ligi grupy B ze swoim imiennikiem z Jarosławia różnicą aż piętnastu bramek. Porażka sprawiła, że gliwiczanki spadły w ligowej tabeli na szóste miejsce.

Od początku spotkania przewagę miały przyjezdne, które po 11. minutach wyszły na pięciobramkowe prowadzenie (3:8). W kolejnych minutach gliwiczanki starały się zniwelować straty i po 22. minutach dzięki skutecznej grze w ataku i dobrej grze w obronie traciły do rywalek tylko jedno "oczko" (9:10). Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do faworyzowanych piłkarek z Jarosławia, które odbudowały swoją przewagę i na przerwę schodziły prowadząc pięcioma bramkami (14:19).

Druga połowa od początku przebiegała pod dyktando JKS-u. W 40. minucie powiększyły one swoje prowadzenie do dziesięciu bramek (16:26). Gliwiczanki prowadzone przez trener Martę Piorun nie były w stanie odpowiedzieć zdecydowanie lepszym szczypiornistkom lidera tabeli, który z każdą chwilą powiększał swoją przewagę. Ostatecznie jarosławianki wygrały pewnie piętnastoma bramkami (25:40). Sośnica z 38 punktami na koncie zakończyła ligowe zmagania na 6. miejscu w tabeli.

SPR Sośnica Gliwice - SPR JKS Jarosław 25:40 (14:19)

Sośnica: Wróbel, Zizulewska - Reichel 1, Walus 5, Powyszyńska 2, Kostrzewska 4, Smodis 2, Olejarczyk 1, Markiewicz 3, Pytlos 2, Wyrzychowska 2, Golec 3, Frątczak. Trener: Marta Piorun

JKS: Backiel, Musakova - Bieńkowska 1, Szymborska Amanda 4, Luberecka 1, Szymborska Aleksandra 7, Rygiel 1, Strózik 4, Strzębała 1, Janczyk 1, Shupyk 12, Turkalo 8, Wojtaszek, Wicińska. Trener: Vit Teleky