Jastrzębski Węgiel zakończył sezon na trzecim miejscu

04.05.2019 16:17 | 1 komentarz | adi

Jastrzębski Węgiel po raz trzeci wygrał z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie i wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Jastrzębianie awansowali tym samym do Ligi Mistrzów.

Początek pierwszego seta to walka punkt za punkt aż do stanu 9:9. Goście nie wykorzystywali okazji do wyjścia na prowadzenie, aż w końcu zrobili to gospodarze (11:9, 14:11), skutecznie odjeżdżając Warcie. Jastrzębianie w końcu zyskali czteropunktową przewagę (16:12) i mniej więcej tyle punktów dzieliło oba zespoły aż do końca. Seta zakończył skutecznym atakiem Christian Fromm (25:21).

W drugiej partii jastrzębianie znacznie szybciej odjechali (6:3, 10:7) i doprowadzili do stanu 15:13. Później jednak coś się zacięło i goście zdobyli pięć punktów z rzędu. Trener Roberto Santilli wziął czas, po którym Jastrzębski Węgiel wrócił do gry (19:19) i po ataku Dawida Konarskiego wyszedł na prowadzenie, które powiększył udanym blokiem Fromm (21:19). Seta zakończył blokiem Julien Lyneel (25:22).

Przy stanie 6:6 w trzecim secie jastrzębianie zdobyli trzy punkty z rzędu. Jak się później okazało, był to początek bardzo dobrej gry gospodarzy (14:9, 17:12). Goście popełniali sporo błędów i nie potrafili kontrować (19:14). Rozkręceni jastrzębianie pewnie dowieźli prowadzenie i wygrali tę partię do 17. MVP spotkania został Konarski.

Jako że była to trzecia wygrana JW w walce o brązowy medal, to Jastrzębski Węgiel zajmuje w sezonie 2018/2019 trzecie miejsce w Plus Lidze.

Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

Jastrzębski: Michał Szalacha, Lukas Kampa, Julien Lyneel, Dawid Gunia, Dawid Konarski, Christian Fromm, Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Paweł Rusek, Nikodem Wolański.

Warta: Marcin Waliński, Krzysztof Rejno, Michał Masny, Kamil Semeniuk, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Taichiro Koga (libero) oraz Krysztof Andrzejewski, Grzegorz Bociek, Michał Żuk, Marcin Kania.