Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

05.05.2019 09:58 | 0 komentarzy | dud

W meczu 24. kolejki piłkarskiej IV ligi opolskiej, Polonia Głubczyce wygrała z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle.

Polonia nie miała problemów z Chemikiem

Spotkanie Polonii z Chemikiem zapowiadało się na bardzo ciekawy pojedynek. Polonia walczy o awans i ma tyle samo punktów co lider z Ozimka. Chemik jest rewelacją rundy wiosennej i ma w tym czasie jeden z najlepszych bilansów wśród czwartoligowców.

Sobotnie spotkanie ułożyło się po myśli gospodarzy z Głubczyc. Już w pierwszej połowie pewnie prowadzili, a strzelcem obu goli był Yehor Luhovy. W drugiej połowie Polonia dołożyła jeszcze jedną bramkę i ostatecznie wygrała 3:0. Taki wynik jest pewną niespodzianką, ponieważ Chemik w tej rundzie tracił bardzo mało bramek. Polonia pokazała jednak, że wciąż ma aspiracje do awansu klasę wyżej.

Ekipa z Głubczyc za tydzień zagra bardzo ważne spotkanie w Starowicach. Chemik będzie podejmował u siebie TOR Dobrzeń Wielki.

Polonia Głubczyce - Chemik Kędzierzyn Koźle 3:0 (2:0)