Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Piłkarka z Żor odebrała medal od Prezydenta Andrzeja Dudy

07.05.2019 10:59 | 0 komentarzy | dud

Antonina Dzierżęga, młoda piłkarka z Żor została mistrzynią Polski U10 oraz najlepszą zawodniczką turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

Antonina Dzierżęga będąca uczennicą Zespołu Szkół nr 5 w Żorach została mistrzynią ogólnopolskiego turnieju PZPN "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-10 dziewcząt.

Ogólnopolski turniej piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne Mistrzostwa w kategorii U-10/U-12 dla chłopców i dziewcząt. Turniej rozgrywany był w dniach 29 kwietnia - 2 maja w Warszawie.

Drużyna Antoniny KKS Katowice w meczu finałowym na PGE Stadionie Narodowym pokonała ekipę Tęczy Bydgoszcz 2:0.

Antonina Dzierżęga została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju i odebrała nagrodę z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy. W finale Tosia strzeliła bramkę na wagę wygranej.