Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Jastrzębski Węgiel Mistrzem Polski młodzików

07.05.2019 12:13 | 0 komentarzy | rafbl

W niedzielę w Krośnie Odrzańskim zakończył się turniej finałowy Mistrzostw Polski młodzików z udziałem zawodników Jastrzębskiego Węgla. Świetnie prezentujący się w całym sezonie "pomarańczowi" stanęli na najwyższym stopniu podium.

W turnieju finałowym udział wzięło osiem najlepszych zespołów w Polsce, które podzielono na dwie czterozespołowe grupy. Jastrzębianie, którzy w drodze do finału nie zaznali goryczy porażki i wygrali wszystkie 34 rozegrane począwszy od rozgrywek wojewódzkich mecze trafili do grupy B, w której ich rywalami byli: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, UKS Set Starogard Gdański o MOS Wola Warszawa.

W pierwszym meczu turnieju młodzi jastrzębianie uczęszczający na co dzień do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki wygrywając w setach do 11 i 21. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Dominik Rakowski.

Losy drugiego spotkania grupowego rozstrzygały się w tie-breaku. Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał premierową odsłonę do 17. W drugiej po wyrównanej grze lepsi okazali się siatkarze warszawskiego MOS-u, którzy wygrali do 22. Decydujący set to pełna kontrola "pomarańczowych", którzy wygrali do 7, a całe spotkanie 2:1. Statuetką MVP nagrodzony został Dominik Budzyń.

Ostatni mecz grupowy przeciwko ekipie ze Starogardu Gdańskiego dla podopiecznych trenera Dawida Hołdy jak się okazało... był jedynym przegranym przez jego zawodników spotkaniem w sezonie. Pierwszą partię rywale wygrali pewnie do 18. Drugi set to z kolei pewne zwycięstwo "pomarańczowych" do 19. Tie-breaka minimalnie do 13 wygrali siatkarze UKS-u. Porażka ta nie miała dla Jastrzębskiego Węgla żadnych konsekwencji bowiem uzyskali oni awans do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

Półfinałowym rywalem jastrzębskiego zespołu byli zawodnicy Energetyka Poznań. Pierwszego seta jastrzębianie wygrali do 21. W drugiej partii emocji było mniej i w pełni kontrolujący boiskowe wydarzenia siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali zdecydowanie do 16 meldując się w wielkim finale Mistrzostw Polski. Nagroda MVP trafiła w ręce Jakuba Marchela.

Finałowe spotkanie z zespołem bydgoskiego Chemika w pełni kontrolowane było przez podopiecznych trenera Hołdy. Jastrzębianie wygrali 2:0 w setach do 19 i 20 zdobywając tym samym złote medale Mistrzostw Polski młodzików. Najlepszym zawodnikiem spotkania finałowego wybrany został Kamil Strzymszok.

Świeżo upieczeni Mistrzowie Polski zakończyli sezon 2018/2019 z fantastycznym bilansem 38 zwycięstw i zaledwie 1 porażki.

Wyniki spotkań Jastrzębskiego Węgla:

Mecze grupowe:

• Jastrzębski Węgiel - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:11, 25:21)
  • Jastrzębski Węgiel - MOS Wola Warszawa 2:1 (25:17, 22:25, 15:7)
  • Jastrzębski Węgiel - UKS Set Starogard Gdański 1:2 (18:25, 25:19, 13:15)

Półfinał:

• Jastrzębski Węgiel - Enea Energetyk Poznań 2:0 (25:21, 25:16)

Finał:

• Jastrzębski Węgiel - BKS Chemik Bydgoszcz 2:0 (25:19, 25:20)