Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Śląski ZPN gra dalej. Rasek z golem

08.05.2019 08:05 | 1 komentarz | adi

Kadra Śląskiego ZPN-u pokonała 2:0 Opolski ZPN w pierwszej rundzie Region's Cup i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

Goście objęli prowadzenie już w 17. minucie, gdy Mateusz Kaiser ze Śląska Świętochłowice wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się prawie do samego końca. Kilka minut przed końcem spotkania Piotr Bysiec z MKS-u Czerwionka został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Wojciech Rasek z Decoru Bełk.

W zespole gospodarzy do 62. minuty grał Patryk Paczulla z Chemika Kędzierzyn-Koźle. Rasek grał do 86. minuty i zmienił go kolega z drużyny, Dawid Grabiec. Bysiec został zmieniony w samej końcówce. Od 67. minuty grał też Tomasz Reguła z Dębu Gaszowice.

W kolejnej rundzie Śląski ZPN zmierzy się z Dolnośląskim ZPN-em, która wymieniana jest jako jeden z faworytów rozgrywek.

Opolski ZPN - Śląski ZPN 0:2 (0:1)

Bramki: Kaiser 17., Rasek, 82. (k)

OZPN: Fesser - Reimann (14. Lewandowski), Atraszko, Szampera - Kuchta (62. Wacławczyk), Grześkiewicz, Pawlus (75. Dulski), Kamiński (62. Zagożdżon), Sowiński - Paczulla (62. Szpalla), Wojtasik. Trener Dariusz Kaniuka.

ŚlZPN: Żerdka (44. Kucharski) - Cichecki, Cymerys, Iwan, Żołna - Boczar (51. Rajca), Timochina, Rasek (86. Grabiec), Kaiser - Zdrzałek (67. Reguła), Bysiec (89. Sewerin). Trener Damian Galeja.

Żółte kartki: Grześkiewicz, Szampera, Sowiński - Cymerys.

Sędzia: Łukasz Sowada (Opole).