Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Derby gminy dla Buku Rudy [ZDJĘCIA]

13.05.2019 16:00 | 0 komentarzy | kozz

Choć to tylko spotkanie średniaków raciborskiej A klasy, to na ten mecz zawsze spogląda się z zupełnie innej strony - to derby Gminy Kuźnia Raciborska. Buk Rudy w niedzielę okazał się lepszy od Stali Kuźnia Raciborska wygrywając 2:0.

Od pierwszych minut stroną przeważającą w ataku byli gospodarze, którzy co kilka minut oddawali strzały na bramkę ekipy z Kuźni Raciborskiej. Goście również mieli swoje okazje, ale do bramki po 25. minutach pierwszy trafił Mariusz Wanglorz z zespołu gospodarzy, który dobrze wykorzystał dośrodkowanie i uprzedzając bramkarza Stali wpakował głową piłkę do bramki. Jeszcze przed przerwą Buk mógł podwyższyć na 2:0, bo rzut karny wykonywał Procek. Tym razem lepszy jednak był golkiper z Kuźni. Drugi gol dla Rud padł tuż po przerwie, a na listę strzelców wpisał się Mario Jendryka. W drugiej części meczu goli nie było za to sędzia często karał piłkarzy kartkami. Buk pokonał Stal w derbach 2:0 i oddalił się w tabeli od rywala z Kuźni na 6 punktów.

Buk Rudy - Stal Kuźnia Raciborska 2:0 (1:0)

Wanglorz 25., Jendryka 46.

Żółte kartki: Wilczek, Bębenek, Żyła, Swoboda (Buk) - Musioł, Szabałowski, Słupina, Kijas (Stal)