Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin mistrzami Śląska

17.05.2019 09:27 | 1 komentarz | dud

W sobotę 11 maja na obiekcie gimnastycznym im. Leszka Blanika w Radlinie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w klasie III do lat 11 i klasie II do lat 14.

Zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin mistrzami Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W klasie III złoty medal w wieloboju gimnastycznym zdobył Dominik Myszi zdobywając również złoty medal w ćwiczeniach wolnych i na koziołku. Drugie miejsce w wieloboju zajął jego klubowy kolega Szymon Kostelnik, zajmując pierwsze miejsce w ćwiczeniach na kółkach i skoku. Kolejny zawodnik Paweł Fojcik zajął 8. miejsce w wieloboju i trzecie w ćwiczeniach na kółkach.

W klasie II pierwsze miejsce w wieloboju zdobył Miłosz Łucki zajmując również pierwsze miejsce w ćwiczeniach na poręczach i drążku. Gracjan Rus zdobył brązowy medal w wieloboju oraz drugie miejsce na poręczach i trzecie na skoku. 

Maks Kolorz zajął czwarte miejsce w wieloboju oraz drugie w ćwiczeniach na kółkach i trzecie miejsce w ćwiczeniach wolnych, a Paweł Korzonek w wieloboju gimnastycznym sklasyfikowany został na szóstym miejscu zajmując pierwsze miejsce na kółkach i drugie na skoku.

Indywidualne Mistrzostwa Śląska były sprawdzianem przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w Wieliczce, do której zakwalifikowało się pięciu zawodników KG Radlin: Miłosz Łucki, Maks Kolorz, Dominik Myszi, Szymon Kostelnik i Paweł Fojcik. Trenerami zawodników są Tadeusz Sobala i Dawid Niżnik.

Ludwik Blanik