Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Wicelider za silny dla TS-u ROW Rybnik

19.05.2019 07:00 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim spotkaniu 19. kolejki I Ligi Kobiet grupy południowej piłkarki rybnickiego TS-u ROW przegrały wyjazdowe spotkanie z wiceliderem ligowej tabeli Resovią Rzeszów 2:1.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w zasadzie w pierwszej połowie, w której wyraźnie lepsze gospodynie zdobyły dwie bramki. Pierwszą z nich w 17. minucie zdobyła Karolina Bednarz. Drugą tuż przed przerwą, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry strzeliła Katarzyna Czyż.

Po zmianie stron wynik długo nie zmieniał się. Dopiero w 95. minucie spotkania honorowe trafienie dla przyjezdnych zapisała na swoim koncie Klaudia Adamek. Rybniczanki z bilansem dziewięciu zwycięstw, pięciu remisów i pięciu porażek plasują się w ligowej tabeli na 4. miejscu.

Kolejne ligowe spotkanie piłkarki TS ROW rozegrają w sobotę 25 maja, kiedy to na własnym stadionie podejmą Sportową Czwórkę Radom. Początek meczu o godzinie 16.

Resovia Rzeszów - TS ROW Rybnik 2:1 (2:0)

Karolina Bednarz 17., Katarzyna Czyż 45+1. - Klaudia Adamek 90+5.

Resovia: Katarzyna Pieniążek - Magdalena Marszał (75. Gabriela Fluder), Natalia Antos (65. Karolina Kurasz), Karolina Bednarz (80. Izabela Mroczka), Katarzyna Czyż, Wioletta Florek, Gabriela Kaput, Patrycha Łach (83. Wanessa Jużecka), Karolina Matuszek, Aleksandra Michalska, Aleksandra Niemczycka (61. Aleksandra Ząbek), Katarzyna Pieniążek

ROW: Anna Bzowska - Dominika Rosak, Martyna Guzik, Kamila Fuchs, Żaneta Sobota, Justyna Siwek (73. Weronika Parzych), Liwia Garcarczyk (46. Marta Miś), Katarzyna Kubik, Anna Sroka (43. Aleksandra Lizoń), Edyta Botor, Daria Pluta (46. Klaudia Adamek)

Żółte kartki: Bednarz - Fuchs