Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Unia Turza Śląska nie poddaje się [ZDJĘCIA]

01.06.2019 19:48 | 2 komentarze | adi, tom

Unia Turza Śląska wygrała 3:1 z LKS-em Krzyżanowice i zachowała szanse na pierwsze miejsce w lidze.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale na początku drugiej połowy wynik otworzył Kamil Kuczok, a 11 minut później na 2:0 dla gości podwyższył Dawid Hanzel. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, ale tuż przed końcem spotkania trzy punkty dla Unii przypieczętował Jan Chlebik.

Unia z 73 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli III grupy katowickiej okręgówki i do Odry Wodzisław traci pięć punktów. Musi więc wygrać za tydzień z Naprzodem Borucin oraz liczyć na potknięcie wodzisławian w starciu z Polonią Marklowice. W ostatniej kolejce Unia zagra u siebie z Odrą.

LKS Krzyżanowice - Unia Turza Śląska 1:3 (0:0)

Bramki: Radosław Żbikowski 79. - Kamil Kuczok 51., Dawid Hanzel 62., Jan Chlebik 88.

Żółte kartki: Radosław Żbikowski (LKS) - Arkadiusz Lalko, Gabriel Szkatuła, Dawid Hanzel (Unia)

Spotkanie sędziowali: Mariusz Goriwoda, Bartosz Słysz, Jakub Medoń.

Krzyżanowice: Mateusz Kuhn, Arkadiusz Styczeń, Adam Burakiewicz (65. Robert Żbikowski), Radosław Żbikowski, Adam Turkiewicz, Dawid Michalak, Szymon Gardawski, Mateusz Kiljan (81. Przemysłąw Szewieczek), Łukasz Musioł, Radosław Minta, Łukasz Skrobacz. Trener: Robert Żbikowski.

Turza Śląska: Piotr Paś, Kacper Krupiński (75. Jan Chlebik), Paweł Staniczek, Kamil Kuczok, Arkadiusz Lalko, Marcin Malinowski, Dariusz Pawlusiński, Gabriel Szkatuła, Kamil Kostecki (60. Marek Gładkowski), Dawid Pawlusiński (46. Robert Maryniok), Dawid Hanzel (87. Bartosz Suszek). Trener: Marcin Malinowski.