Dwa gole Nikol Kaletki. Mistrzostwo ekstraligi rozstrzygnie się w ostatnim meczu

02.06.2019 09:38 | 0 komentarzy | kozz

Pochodząca z Grzędzina (woj. opolskie) piłkarka Medyka Konin, strzeliła dwa gole w wygranym 5:0 meczu z UKS SMS Łódź. Napastniczka otworzyła wynik meczu w 42. minucie spotkania. Tuż po przerwie dołożyła swoje drugie trafienie. W ekstralidze ma na koncie 13 goli.

Kaletka i jej Medyk Konin dosyć niespodziewanie włączył się w walkę o mistrzostwo Polski. Rewelacyjny maj piłkarek z Konina i komplet zwycięstw sprawił, że to one przy kłopotach Górnika Łęczna wskoczyły na pozycję lidera ekstraligi.

W przedostatniej kolejce kobiecej ekstraligi Medyk wygrał 5:0, a Górnik Łęczna w którym gra Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic pokonał 4:1 Czarne Sosnowiec (Jaszek, Matla, Wieczorek). W tabeli Medyk prowadzi zatem o 2 punkty przed Górnikiem i wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. 8 czerwca Medyk Konin jedzie na teren Górnika Łęczna. Remis i zwycięstwo dadzą mistrzostwo Kaletce i jej koleżankom. W przypadku wygranej Górnika, mistrzostwo obronią zawodniczki z Łęcznej.

Medyk Konin - UKS SMS Łódź 5:0

Gole: Kaletka 42., 50., Chudzik 72.-k., Gawrońska 74., 76.