środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Unia Racibórz spada z IV ligi

08.06.2019 14:21 | 13 komentarzy | adi

Unia Racibórz przegrała 2:3 z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Oznacza to, że drużyna trenera Grzegorza Jakosza spada do okręgówki.

Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą. Gospodarze wyszli na prowadzenie po uderzeniu z dystansu Konrada Sierackiego. Gol "do szatni" nie podłamał raciborzan, których interesowało tylko zwycięstwo. Niespełna pół minuty po wznowieniu gry Rafał Chałupiński uderzeniem głową doprowadził do wyrównania, a po chwili - po rzucie rożnym - gola na 2:1 dla gości zdobył Paweł Miąsik.

Kilkanaście minut później sędzia podyktował rzut karny dla bielszczan, a z 11 metrów Pawła Kapustę pokonał Daniel Stanclik. Unia walczyła o to, by strzelić zwycięską bramkę, bo remis oznaczał spadek z ligi, ale to rezerwy Podbeskidzia cieszyły się z wygranej - dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Patryk Drabik.

Unia jest na 14. miejscu z 27 punktami na koncie, ale może zostać jeszcze wyprzedzona przez Dąb Gaszowice, który dzisiaj zmierzy się z rezerwami GKS-u Tychy. Raciborzanie żegnają się z IV ligą po 12 latach gry na tym szczeblu rozgrywkowym.

Podbeksidzie II Bielsko-Biała - Unia Racibórz 3:2 (1:0)

Bramki: Sieracki 45., Stanclik 59. (k), Drabik 88. - Chałupiński 46., Miąsik 49.

Unia: Paweł Kapusta - Bogusław Sobek, Patryk Goły, Mateusz Wowra, Bartłomiej Lorenc, Kamil Tront, Dawid Migus, Kamil Szlufarski (89. Karol Gładkowski), Paweł Miąsik (46. Filip Radoń), Rafał Chałupiński, Mateusz Kocot.