Poniedziałek, 26 września 2022

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Wojewódzki finał Kinder+Sport w minisiatkówce za nami

12.06.2019 07:00 | 0 komentarzy | rafbl

W weekend w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie rozegrana została jubileuszowa XXV edycja wojewódzkiego finały rozgrywek minisiatkówki dziewcząt i chłopców, które odbywają się pod patronatem Kinder+Sport. W sześciu kategoriach nasz region reprezentowało łącznie aż piętnaście zespołów. Osiem z nich zdobyło medale, a sześć uzyskało przepustki do ogólnopolskiego finału Kinder+Sport w Zabrzu.

Wojewódzki finał Kinder+Sport w minisiatkówce za nami
fot. MOSiR Mikołów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kategorii dwójek dziewcząt w finałowej ósemce znalazły się dwa nasze zespoły: JKS SMS AMS Jastrzębie I i JKS SMS AMS Jastrzębie IV. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się pierwszy zespół JKS-u, który zdobył srebrne medale przegrywając dwukrotnie ze zwycięzcą turnieju - MKS-em Dąbrowa Górnicza (porażka w grupie oraz porażka w finale). Dzięki zajętej lokacie jastrzębianki awansowały do ogólnopolskiego finału. Zespół JKS-u SMS AMS Jastrzębie IV zajął natomiast 7. miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

 1. MKS Dąbrowa Górnicza I
 2. JKS SMS AMS Jastrzębie I
 3. MKS Dwójka Zawiercie I
 4. UKS Karb Bytom
 5. MOSM SP19 Tychy II
 6. MUKS Pasek Będzin V
 7. JKS SMS AMS Jastrzębie IV
 8. UKS Olimpia Katowice I

Najwięcej przedstawicieli nasz region miał w kategorii dwójek chłopców, gdzie na ośmiu uczestników aż pięciu było z naszego regionu. Były to: AT Żory Jastrzębski Węgiel I, SK Górnik Radlin II, AT Żory Jastrzębski Węgiel II, Sikret Gliwice II i SK Górnik Radlin I. Najlepiej zaprezentowały się dwójki reprezentujące barwy Jastrzębskiego Węgla, które stanęły na podium. Pierwszy zespół zdobył złote medale i uzyskał awans do finału ogólnopolskiego, natomiast drugi zespół zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Pozostali przedstawiciele regionu zajęli dalsze miejsca. SK Górnik Radlin I był szósty, Sikret Gliwice siódmy, a SK Górnik Radlin II ósmy.

Klasyfikacja końcowa:

 1. AT Żory Jastrzębski Węgiel I
 2. Anbud MKS Będzin I
 3. AT Żory Jastrzębski Węgiel II
 4. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa II
 5. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa I
 6. SK Górnik Radlin I
 7. Sikret Gliwice II
 8. SK Górnik Radlin II

W gronie ośmiu zespołów rywalizujących o medale w kategorii trójek dziewcząt nasz region reprezentowały tylko dwa zespoły - JKS SMS AMS Jastrzębie I i MKS Zorza Wodzisław Śląski I. Obydwie trójki zdobyły jednak medale. Drugie, premiowane awansem miejsce zdobyły jastrzębianki, natomiast brązowe medale zawiesiły na swoich szyjach wodzisławianki.

Klasyfikacja końcowa:

 1. MKS Dwójka Zawiercie
 2. JKS SMS AMS Jastrzębie I
 3. MKS Zorza Wodzisław Śląski I
 4. MOSM Tychy II
 5. UKS Źródełko Katowice
 6. MOSM Tychy III
 7. MOSM Tychy V
 8. UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza

Również dwóch przedstawicieli reprezentowało nasz region wśród ośmiu finalistów w kategorii trójek chłopców. Były to SK Górnik Radlin i Sikret Gliwice. Obydwa zespoły spisały się świetnie i zajęły dwa pierwsze miejsca uzyskując tym samym awans do ogólnopolskiego finału. Na pierwszym miejscu uplasowali się radlinianie, którzy po tie-breaku pokonali w finale gliwiczan.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SK Górnik Radlin
 2. Sikret Gliwice
 3. KS Siatkarz Beskid Skoczów I
 4. UKS Jedynka Jaworzno I
 5. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
 6. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa I
 7. MOSM Tychy I
 8. Anbud MKS Będzin I

W kategorii czwórek dziewcząt w gronie ośmiu finalistów nie znalazł się żaden zespół z naszego regionu.

Klasyfikacja końcowa:

 1. MKS Dwójka Zawiercie
 2. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna
 3. TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec
 4. UKS MOSM Bytom I
 5. UKS Dębowianka Dębowiec
 6. UKS Źródełko Katowice
 7. MKS Czechowice-Dziedzice
 8. MKS-MOS Płomień Sosnowiec III

W kategorii czwórek chłopców w gronie ośmiu uczestników turnieju finałowego znalazły się cztery zespoły z naszego regionu: JKS SMS AMS Jastrzębie, AT Żory Jastrzębski Węgiel, SK Górnik Radlin I i SK Górnik Radlin II. Najlepiej zaprezentowali się reprezentacji Jastrzębskiego Węgla, którzy w całym turnieju przegrali zaledwie jedno spotkanie - finał z zespołem Anbudu MKS Będzin I i zajęli ostatecznie 2. miejsce, które premiowane jest awansem do rozgrywek ogólnopolskich. Piątą lokatę wywalczyli reprezentanci SK Górnik Radlin I, siódme JKS SMS AMS Jastrzębie. Ósme miejsce zajął SK Górnik Radlin II.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Anbud MKS Będzin I
 2. AT Żory Jastrzębski Węgiel
 3. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa I
 4. UKS Milenium Porąbka
 5. SK Górnik Radlin I
 6. MOSM Tychy I
 7. JKS SMS AMS Jastrzębie
 8. SK Górnik Radlin II

Ogólnopolski finał, w którym udział wezmą po 32 dwa najlepsze zespoły w Polsce z każdej z kategorii rozegrany zostanie w dniach 24-26 czerwca 2019 roku w Zabrzu. Obiektem zmagań będzie hala MOSiR Zabrze zlokalizowana przy ulicy Matejki.