Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Plażowe emocje w Rudzińcu za nami

12.06.2019 16:51 | 0 komentarzy | rafbl

W weekend na boiskach do siatkówki plażowej mieszczących się przy ulicy Opolskiej w Rudzińcu odbyły się kolejne turniej z cyklu IV Otwartych Mistrzostw Śląska. W sobotę na piaszczystych boiskach grali mężczyźni, natomiast w niedzielę do rywalizacji przystąpiły pary mikstowe.

Cykl turniejów Otwartych Mistrzostw Śląska organizowanych pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej rozgrywany jest po raz czwarty i cieszy się dużą popularnością. Liczne grono uczestników w turniejach męskich, kobiecych i mikstowych co tydzień rywalizuje o cenne rankingowe punkty, które siedmiu najlepszym duetom pozwolą na udział w turnieju finałowym IV Otwartych Mistrzostw Śląska, który w dniach 3-4 sierpnia 2019 roku odbędzie się w Koszęcinie.

Piękna słoneczna pogoda, żar lejący się z nieba i informacje o świetnej organizacji turnieju kobiet sprawiły, że w sobotę na udział w rozgrywanym w kategorii mężczyzn turnieju skusiły się aż 25 męskie duety. Organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i perfekcyjnie przygotowali turniej, a licznie zgromadzeni uczestnicy rozegrali aż 48 emocjonujących pojedynków. Najlepsi okazali się znani z plusligowych parkietów Dawid Ogórek i Bartosz Mariański, którzy pokonali w finale Marcina Bielę i Patryka Rajfurę. W meczu o brąz zwyciężyła para Tomasz Milczarek i Paweł Malicki, którzy ograli Konrada Formelę i Artura Bacę. Sobotni turniej swoimi tanecznymi pokazami uświetniły cheerleaderki z zespołu Infiniti Lejdis, które na co dzień występują na meczach Mistrza Polski - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Klasyfikacja końcowa:

1. Dawid Ogórek/Bartosz Mariański
  2. Marcin Biela/Patryk Rajfura
  3. Tomasz Milczarek/Paweł Malicki
  4. Konrad Formela/Artur Baca

Dzień później do rywalizacji przystąpiły pary mikstowe. Podobnie jak dzień wcześniej pogoda zachęcała do spędzania czasu na plażowych boiskach. Tym razem do rywalizacji zgłosiły się 24 pary mikstowe, które rozegrały łącznie 46 spotkań. Pierwsze miejsce zdobyła para Marta Pietroczuk i Mateusz Łysikowski, która w finale pokonała Patrycję Wardęgę i Macieja Madeja. Na najniższym stopniu podium zameldowali się Aleksandra Nowosielska i Patryk Rajfura, a czwarte, najgorsze dla sportowca miejsce zajęli Klaudia Kubas i Adrian Ciupa.

1. Marta Pietroczuk/Mateusz Łysikowski
  2. Patrycja Wardęga/Maciej Madej
  3. Aleksandra Nowosielska/Patryk Rajfura
  4. Klaudia Kubas/Adrian Ciupa

Główny patronat nad turniejami w Rudzińcu, w których w ciągu dwóch dni rozegranych zostało aż 94 pojedynków objął radny powiatu gliwickiego - Józef Kruczek.