Rekord Ewy Swobody, Justyna Święty-Ersetic druga

16.06.2019 20:58 | 0 komentarzy | adi

Dzisiaj na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się memorial im. Janusza Kusocińskiego. Drugie miejsce w biegu na 400 metrów zajęła Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda wygrała bieg na 100 metrów.

Swoboda przybiegła do mety na pierwszym miejscu z czasem 11,18. Tym wynikiem Swoboda pokonała młodzieżowy rekord Polski (o 0,01 sekundy), który do tej pory należał do Ireny Szewińskiej i Jolanty Janoty. Wynik ten dał przepustkę na mistrzostwa świata w Doha.

Święty-Ersetic osiągnęła czas 50,85, który co prawda nie dał wygranej w zawodach, ale za to był to drugi najszybszy bieg zawodniczki w karierze. Raciborzanka przegrała tylko z Dalilah Muhammad ze Stanów Zjednoczonych, która pobiegła szybciej o 0,25 sekundy.