Medale lekkoatletów RMKS Rybnik

20.06.2019 10:09 | 0 komentarzy | kozz

Lekkoatleci RMKS Rybnik startowali na Mistrzostwach Śląska młodzików w Częstochowie i Mistrzostwach Polski w biegach sztafetowych w Krakowie oraz Mistrzostwach Śląska U12, U14 w Rudzie Śląskiej.

Zawodniczki i zawodnicy lekkoatletycznej sekcji RMKS Rybnik w kategorii U-16 czyli młodzik, wywalczyli 5 medali:

• Natalia Stefaniak wywalczyła medal srebrny w skoku wzwyż, wynikiem 150cm wraz nowym rekordem życiowym.
  • Bartłomiej Sojka wywalczył medal srebrny w biegu 200 p.pł, wynikiem oraz rekordem życiowym 32,55.
  • Małgorzata Adamczyk wywalczyła złoty medal w rzucie oszczepem 500gr. wynikiem 37,38m oraz ustanowiła rekord życiowy.
  • Paulina Gatnarczyk wywalczyła złoty medal w biegu na 100 m wynikiem 12,57 oraz ustanowiła rekord życiowy.
  • Emilia Gembalczyk wywalczyła złoty medal w rzucie młotem 3kg wynikiem 39,85m.

Kraków był organizatorem mistrzostw Polski w biegach sztafetowych. Województwo śląskie reprezentowała sztafeta żeńska w kategorii junior młodszy, w którym dwie zawodniczki pochodziły z Rybnika. W sztafecie szwedzkiej na dystansie 100-200-300-400m uczestniczyły zawodniczki z klubów kolejno na zmianach w biegu rozstawnym:

• Natalia Rojek - RMKS Rybnik bieg na 100m
  • Zofia Tkocz - Tl Ruda Ślaska bieg na 200m
  • Emilia Gutt - RMKS Rybnik bieg na 300m
  • Samanta Górniak - MUKS Cieszyn bieg na 400m

Zawodniczki reprezentujące województwo śląskie wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Polski w sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400) K U18.

Na mistrzostwach Śląska dzieci w Rudzie Śląskiej bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka RMKS Rybnik Roksana Czarnecka. W skoku wzwyż wywalczyła brązowy medal oraz nowy rekord życiowy wynikiem 133 cm.