Kolejny wygrany tie-break biało-czerwonych

22.06.2019 19:46 | 0 komentarzy | rafbl

W kolejnym meczu rozgrywanego w Mediolanie czwartego turnieju Ligi Narodów siatkarska reprezentacja Polski pokonała po tie-breaku Serbię. Dla biało-czerwonych to drugie w turnieju, a siódme ogółem zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Początek spotkania należał do biało-czerwonych, którzy szybko wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (4:1), która utrzymywała się przez dłuższy fragment partii. Rywale starali się gonić wynik i sztuka ta udała im się w połowie seta, kiedy to doprowadzili do remisu po 15. Wchodząc w decydującą fazę seta Serbowie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (18:21). Polacy szybko doprowadzili do remisu po 21 i w emocjonującej, pełnej zwrotów akcji końcówce wygrali na przewagi 32:30.

Od początku drugiej partii inicjatywa leżała po stronie Serbów, którzy dzięki skutecznej i konsekwentnej grze utrzymywali wypracowaną przewagę. Biało-czerwoni prowadzeni przez trenera Vitala Heynena kilkukrotnie zbliżali się do rywali jednak nie byli w stanie osiągnąć przewagi i przegrali do 21.

Trzeci set to powrót do dobrej gry reprezentacji Polski, która już w początkowej fazie seta wypracowała sobie kilka trzy punkty przewagi (6:3). Polacy w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i zbliżając się do końcówki seta wyszli na wysokie pięciopunktowe prowadzenie (18:13), którego nie oddali do końca zwyciężając ostatecznie do 21.

Set czwarty to skuteczna gra Serbów, którzy od początku byli na kilkupunktowym prowadzeniu. Biało-czerwoni nie byli w stanie zbliżyć się do rywali na mniej niż dwa "oczka". Wchodząc w decydujący fragment seta Serbowie prowadzili 19:16. W końcówce powiększyli oni swoje prowadzenie i wygrali pewnie do 19, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca partia należała do biało-czerwonych, którzy wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę (7:3), która z czasem powiększyła sie do sześciu "oczek". Serbowie nie byli w stanie odpowiedzieć na dobrą grę Polaków, którzy wygrali ostatecznie do 11, a całe spotkanie 3:2.

Polska - Serbia 3:2 (32:30, 21:25, 25:21, 19:25, 15:11)

Polska: Łomacz, Kwolek, Kłos, Bołądź, Szalpuk, Huber oraz Wojtaszek (libero), Kochanowski, Muzaj, Komenda, Kaczmarek, Bednorz, Śliwka

Serbia: Jovovic, Kujundzić, Krsmanovic, Luboric, Cirovic, Okolic oraz Pekovic (libero), Vucicevic, Katic, Todorovic, Lisinac, Simic