Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Koniec pięknego snu Polaków

22.06.2019 22:55 | 5 komentarzy | adi

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanami 0:5 i nie awansowała do półfinału mistrzostw Europy.

Spotkanie z Hiszpanią wyglądało podobnie jak mecz z Włochami. To rywal dyktował warunki i zdecydowanie przeważał, ale tym razem "Biało-czerwoni" nie mieli tyle szczęścia w defensywie co przed kilkoma dniami. Już w pierwszej połowie Hiszpanie zdobyli trzy bramki, a po przerwie dołożyli jeszcze jedno trafienie. Polacy ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie, którą wygrali Hiszpanie.

W wyjściowym składzie Polski wyszli Szymon Żurkowski i Patryk Dziczek. Byłego już piłkarza Górnika Zabrze zmienił w 71. minucie Przemysław Płacheta. Zawodnik Piasta Gliwice grał do ostatniego gwizdka.

Hiszpania - Polska 5:0 (3:0)

Bramki: Fornals 17., Oyarzabal 35., Ruiz 39., Ceballos 71., Mayoral 90.

Polska: Kamil Grabara - Robert Gumny, Karol Fila (46. Jakub Piotrowski), Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka - Konrad Michalak, Patryk Dziczek, Szymon Żurkowski (71. Przemysław Płacheta) - Adam Buksa (55. Karol Świderski).

Żółte kartki: Roca - Wieteska, Bielik, Piotrowski, Pestka