Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor odpadli z Mistrzostw Świata

05.07.2019 22:04 | 0 komentarzy | rafbl

Nie do przejścia dla Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora okazała się pierwsza runda fazy pucharowej rozgrywanych w Hamburgu Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej. Porażka sprawiła, że zakończyli oni zmagania na odległym 17. miejscu.

Rywalami biało-czerwonych w walce o najlepszą szesnastkę Mistrzostw Świata byli Rosjanie Konstantin Semenov i Ilya Leshukov.

Pierwsze akcje spotkania należały do rywali, którzy w dalszej fazie seta wypracowali sobie wysokie sześciopunktowe prowadzenie (4:10). Polacy mieli duże problemy z nawiązaniem wyrównanej walki z Rosjanami, którzy konsekwentnie powiększali swoją przewagę, która zbliżając się do końca seta wzrosła do dziewięciu "oczek" (8:17). Ostatecznie w pełni kontrolujący boiskowe wydarzenia Semenov i Leshukov wygrali bardzo wysoko do 13.

Druga partia miała bardziej wyrównany przebieg. Od początku wynik raz po raz oscylował w okolicach remisu. Na przerwie technicznej Bartosz Łosiak i Piotr Kantor przegrywali minimalnie jednym punktem (10:11). Przerwa ta lepiej wpłynęła na rywali, którzy szybko odskoczyli na cztery "oczka" (11:15). Polacy starali się gonić wynik, jednak Rosjanie nie pozwolili na to i wygrali do 17, a całe spotkanie 0:2. Polacy zakończyli tym samym udział w turnieju na odległym 17. miejscu.

Łosiak/Kantor - Semenov/Leshukov 0:2 (13:21, 17:21)