Ewa Swoboda biegnie po kolejny medal

12.07.2019 08:26 | 0 komentarzy | adi

Ewa Swoboda z najlepszym czasem awansowała do finałowego biegu na 100 metrów mistrzostw Europy do lat 23 w lekkoatletyce.

Swoboda wręcz zmiotła rywalki z bieżni. Polka pobiegła z czasem 11.48 i drugą w kwalifikacjach Cynthię Leduc z Francji  wyprzedziła o 0.36 sekundy. Jeśli w finale nie wydarzy się nic nieprzewidywanego, to pochodząca z Żor sprinterka powinna powiększyć swoją kolekcję o kolejny medal. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie została halową mistrzynią Europy w biegu na 60 metrów, a w 2017 roku wywalczyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów. Wcześniej zdobyła również złoto mistrzostw Europy juniorów i srebro mistrzostw świata juniorów w biegu na 100 metrów.

Finał odbędzie się dzisiaj o 17:46. Mistrzostwa Europy do lat 23 w lekkoatletyce rozpoczęły się wczoraj w szwedzkim Gavle. Potrwają do 14 lipca.