Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Wielkie wyróżnienie dla Bartosza Bednorza

15.07.2019 17:10 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodzący z Zabrza zawodnik wybrany został przez organizatorów Finale Six siatkarskiej Ligi Narodów do "Drużyny Marzeń".

Reprezentacja Polski z Bartoszem Bednorzem w składzie zajęła w rozegranym w Chicago Finale Six siatkarskiej Ligi Narodów trzecie miejsce, pokonując w meczu o brązowe medale bez straty seta Brazylię. Wcześniej, w fazie grupowej biało-czerwoni po tie-breaku okazali się lepsi od... Brazylii i w czterech setach pokonali Iran. W meczu półfinałowym lepsi od Polaków okazali się Rosjanie, którzy wygrali 1:3.

Podczas finałowego turnieju reprezentacja Polski wystąpiła bez kilku czołowych zawodników, a pierwszoplanową postacią bez wątpienia był grając na co dzień we włoskim Azimucie Modena Bednorz, który był najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju, w którym w czterch rozegranych meczach zdobył aż 78 punktów.

Organizator - Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) wybrała po turnieju "Drużynę Marzeń", w której znalazło się miejsce polskiego przyjmującego. Oprócz niego wyróżnienie otrzymali czterej reprezentanci USA i trzej Rosjanie.

W składzie "Drużyny Marzeń" Finale Six Ligi Narodów znaleźli się:

• Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson (USA)
  • Najlepszy atakujący: Wiktor Poletajew (Rosja)
  • Najlepszy przyjmujący: Bartosz Bednorz (Polska), Iwan Jakowlew (Rosja)
  • Najlepszy środkowy: Maxwell Holt (USA), Dmitrij Wołkow (Rosja)
  • Najlepszy libero: Erik Shoji (USA)
  • MVP: Matthiew Anderson (USA)

Wysoka dyspozycja zabrzańskiego zawodnika nie umknęła uwadze szkoleniowca biało-czerwonych Vitalowi Heynenowi, który zdecydował się dołączyć zawodnika do kadry przygotowującej się w Zakopanem do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku rozegrany zostanie w Gdańsku.