Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Monika Brzostek kończy turniej World Tour na 5. miejscu

21.07.2019 07:57 | 0 komentarzy | rafbl

Bardzo dobry występ w trzygwiazdkowym turnieju cyklu World Tour w kanadyjskim Edmonton zaliczyła pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która w turnieju wystąpiła w parze z Aleksandrą Gromadowską. Biało-czerwone były o krok od strefy medalowej i zajęły 5. miejsce.

Polki rozpoczęły zmagania od kwalifikacji, w których ich rywalkami były gospodynie - Megan Nagy i Calille Saxton. Premierowa odsłona meczu należała do biało-czerwonych, które wygrały do 17. Drugi set miał bardziej wyrównany przebieg, a jego losy rozstrzygały się w końcówce, w której na przewagi 20:22 wygrały kanadyjki. W decydującej partii polki od początku przejęły inicjatywę i wygrał pewnie do 7, a całe spotkanie 2:1 awansując tym samym do turnieju głównego.

Pierwszymi grupowymi rywalkami reprezentantek Polski, które trafiły do grupy H były Szwajcarki - Laura Caluori i Dunja Gerson. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a los obu partii, które na swoim koncie zapisał biało-czerwone rozstrzygał się w końcówce. Pierwszego seta Brzostek i Gromadowska wygrały do 19, natomiast w drugim rywalizacja toczyła się na przewagi. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowały Polki, które wygrały aż 32:30, a całe spotkanie 2:0.

Kolejnymi grupowymi przeciwniczkami biało-czerwonych w spotkaniu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie były Japonki - Takemi Nishibori i Ayumi Shiratori. Pierwszego seta na swoją korzyść zapisały zawodniczki z kraju kwitnącej wiśni, które zwyciężyły pewnie do 16. W drugim z nawiązką odpowiedziały im biało-czerwone, które wygrały do 15. Decydująca partia miała wyrównany przebieg, jednak ostatecznie triumfowały w niej Brzostek i Gromadowska, które wygrały do 11, a w całym spotkaniu 2:1 dzięki czemu uzyskały awans do II rundy fazy pucharowej.

Rywalkami Polek w II rundzie fazy pucharowej były Włoszki - Gaia Traballi i Agata Zuccarelli, które rundę wcześniej pokonały inną polską parę - Aleksandrę Wachowicz i Jagodę Gruszczyńską. Premierowa odsłona była bardzo wyrównana i jej losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowały Polki, które wygrały na przewagi do 21. W drugim przewaga biało-czerwonych była wyraźniejsza i pokonały one rywalki pewnie do 16 awansując do III rundy.

W meczu o awans do strefy medalowej Polki zmierzyły się z Mistrzyniami Świata, Kanadyjską parą Melissa Humana-Parades i Sarah Pavan. Biało-czerwone nie miały w tym starciu większych szans i przegrały bardzo wysoko w dwóch setach do 13 i 9 kończąc tym samym udział w turnieju na 5. miejscu.